Згідно з інформацією Reuters, російська група ГРУ відповідальна за кібератаки на держави НАТО та Європейського Союзу.


У німецькій розвідувальній службі вважають, що група проводить діяльність, метою якої є саботаж та шпигунство.

Національна розвідувальна служба Німеччини повідомила, що група хакерів, пов'язана з підрозділом 29155 російської військової розвідки (ГРУ), проводила кібератаки на країни НАТО та Європейського Союзу, згідно з інформацією Reuters.

Зокрема німецька розвідка повідомила, що виносить попередження проти групи, відомої як UNC2589, разом з ФБР, американським агентством кібербезпеки CISA, АНБ (Агентством національної безпеки) та іншими міжнародними партнерами.

"Попередження з'явилося в час підвищеного занепокоєння в Європі щодо підозрюваних російських хакерів і шпигунів після вторгнення Москви в Україну в 2022 році. Раніше цього року Берлін звинуватив Росію у низці кібератак на правлячу партію соціал-демократів Німеччини, а також на компанії в логістичному, оборонному, аерокосмічному та ІТ-секторах", - нагадали у матеріалі.

У своєму попередженні розвідувальні агенції повідомили, що група займається діяльністю, спрямованою на здійснення саботажу та розвідки. Ця діяльність охоплює як пошкодження веб-ресурсів, так і розповсюдження викраденої інформації.

У Reuters зазначили, що підрозділ ГРУ, до якого входить ця група, славиться своєю репутацією, пов'язаною з можливим причетністю до отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії на території Великої Британії в 2018 році.

Як писав УНІАН, США та дев'ять країн-союзників офіційно звинуватили російський уряд у організації кібератак у 2020 році на українську критичну інфраструктуру та багато інших цілей. Зокрема країни поклали відповідальність за атаки, які здебільшого використовували тип шкідливого програмного забезпечення, відомий як WhisperGate, на підрозділ 29155 ГРУ - російську військову хакерську групу.

Також повідомлялось, що російські хакери атакували колишнього американського посла в Україні в рамках серії атак на російські та зарубіжні об'єкти громадянського суспільства. Зазначається, що хакери намагалися обдурити Стівена Пайфера, який був послом США в Україні з 1998 по 2000 рік, щоб він передав їм свій пароль.

Related posts