Щоб полегшити понеділок: поради щодо налаштування на продуктивність і подолання найскладнішого дня тижня | УНН
Ви зможете стати продуктивнішим та не відчувати сильного напруження
Часто після вихідних буває складно зібратися та почати новий робочий тиждень без скарг та ненависті до понеділків. УНН зібрав для вас кілька порад, як налаштуватися на робочий лад та не лише пережити понеділок, а й бути більш продуктивним весь робочий тиждень.
Слушні поради, якими може скористатися будь хто, а надто офісні працівники, дав один із технічних керівників у Apple Майкл Лопп. У цього СЕО є сім кроків, яких він дотримується для того, щоб його робочий день проходив спокійніше та продуктивніше.
Медленно насладитесь своим утренним напитком.
Лопп радить на початку робочого повільно випити свій напій - це може бути кава, чай або просто вода.
Це може видатися примітивним кроком, але такі дії дозволяють зосередитися на моменті та відволіктися від зайвих думок.
Переобладнайте своє робоче середовище.
Приділіть кілька хвилин, щоб організувати своє робоче місце - перетворіть його на комфортний простір для себе.
Очистить електронну поштову скриньку
Ви маєте можливість виконати це і пізніше під час робочого дня, але не забудьте зробити це.
Ймовірно, секрет в тому, що так ви відчуєте, що виконали певну роботу, хоча вона і не вимагатиме від вас багато зусиль.
Огляньте свої додатки для обміну повідомленнями.
Можливо, ви щось не помітили або щось слід прибрати.
Прогляньте робочий календар
Якщо у вас заплановані зустрічі, варто заздалегідь розрахувати, скільки часу потрібно для підготовки і поїздки. Крім того, організуйте свій список завдань.
Контролюйте важливі показники
Неважливо, на якій посаді ви перебуваєте, ймовірно, у вас є ключові показники, що відображають вашу продуктивність – не забудьте їх проаналізувати. Якщо у вас їх немає, ви можете створити власні. Головне, щоб вони були чіткими та зрозумілими.
Кроки запропоновані СЕО Apple цілком вкладаються в те, що радять психологи.
Адже за їх порадами найкращим початком дня буде скласти план своїх дій на день чи на тиждень. Це дозволить побачити всю картину та розподілити навантаження.
Після цього рекомендується почати з простих завдань, наприклад, перевірити електронну пошту. Також можна ознайомитися зі списком незавершених завдань, відповісти на пропущені повідомлення чи дзвінки. Або ж зайнятися чимось, що не входить до ваших основних обов'язків, але що можна виконати швидко та ефективно, не заважаючи колегам. Ви навіть можете полити рослини або приготувати каву для колеги. Такі дії допоможуть вам відчути задоволення від виконаних завдань і продовжити працювати над більш складними задачами протягом дня.
Спробуйте відчути контроль над ситуацією, згадавши про напій, який варто смакувати повільно. Він допоможе вам зануритися в реальність і відчути, що ви маєте владу над обставинами. Також важливо навести порядок у своєму робочому середовищі. Навіть якщо ваша робота полягає в рутині, ви можете, наприклад, підправити свій робочий одяг. Здається, це дрібниця, але насправді це також ваш елемент контролю, і він має велике значення.
Якщо перед вами стоїть велике завдання - спробуйте поділити його на дрібніш. Продумайте, навіть пропишіть, етапи виконання. І реалізуйте проект поетапно. Кожна міні-ціль - вже досягнення.
Виділіть 15 хвилин для виконання найменш приємного та найбільш затяжного завдання. Якщо зможете витримати цей час, доведеться завершити його до кінця, адже ви вже не зможете зупинитися.
Але найважливіше – не забувайте про важливість відпочинку, як під час робочого дня, так і після його завершення. І не бійтеся радувати себе маленькими приємностями після успішного понеділка.
Нехай це принесе вам більше задоволення.