"Найбільш вбивче пташеня на планеті" з'явилося на світ у Великобританії.
Birdland у Глостерширі святкує народження вражаючого нелітаючого південного казуара, що стало можливим після 25 років невтомних зусиль у його розведенні.
В парку птахів Котсуолдс у Великій Британії сталося унікальне подія: там вилупилося одне з "найсмертоносніших пташенят у світі". Birdland повідомив про успішне народження пташеняти південного казуара, якого вважають одним із найбільших і найстрашніших нелітаючих птахів на планеті, інформує The Telegraph.
Південний казуар вважається небезпечним через свої потужні лапи, гострі кігті й агресивну реакцію, якщо відчуває небезпеку.
Це важлива віха для парку дикої природи Bourton-on-the-Water, який уже понад 25 років намагається розвести гігантських птахів на своїй території.
Пташеня, яке входить до програми Eaza Ex-situ, раніше відомої як Європейська програма з охорони зникаючих видів, стало лише четвертим, що з'явилося на світ у Європі цього року, і першим у Великій Британії з 2021 року.
Батьківська пара, самец з Avifauna у Альфені, Нідерланди, та самка з Франкфурта, Німеччина, мешкають разом у Birdland з 2012 року.
Алістер Кін, керівник Birdland, зазначив: "Це були колосальні зусилля з боку всієї команди протягом багатьох років, але всі труднощі виправдали себе, коли ви спостерігаєте, як це неймовірне пташеня кольору мухи досліджує своє нове середовище під уважним контролем свого дбайливого батька. Казуари славляться своєю репутацією одних із найнебезпечніших птахів у світі. Їхній величезний розмір, швидкість та міць, разом із їхніми 10-сантиметровими кігтями, що нагадують кинджали, вимагають від нас надзвичайної обережності в догляді за ними".
За його словами, це єдині птахи на території, у яких є своя власна оцінка ризику, оскільки вони потенційно дуже небезпечні.
"Щоб не турбувати їх під час інкубації, ми використовуємо відеокамери для спостереження за гніздом, і коли ми вперше побачили крихітне пташеня, це був справді особливий момент", - додав Кін.
Самець відповідає за висиджування яєць та піклування про пташенят, що є незвичайним явищем у тваринному світі. Він проводить на гнізді до двох місяців.
Після того, як вилуплюються коричнево-руді смугасті пташенята, самець веде їх до своїх звичайних місць годівлі, захищає їх і навчає їх правил життя. Молодняк залишається зі своїми батьками до 16 місяців.
Південний казуар, що мешкає в тропічних лісах Австралії, Індонезії та Папуа-Нової Гвінеї, нещодавно був перейменований з "вразливого" на "такий, що викликає найменші побоювання".
Проте, вирубка лісів та активізація людської діяльності дедалі більше ставлять під загрозу довгострокові перспективи існування птахів.
Хоча ці птахи не здатні літати, як їхні родичі — страуси та ему, вони відзначаються видатною швидкістю, досягаючи 50 кілометрів на годину. Незважаючи на те, що їхні крила не призначені для польотів, ці величезні птахи можуть стрибати високо до 2 метрів і навіть були зафіксовані на відео під час плавання.
У найближчі тижні гості матимуть унікальну можливість спостерігати за швидкозростаючим птахом у його великому вольєрі.
Неподалік від міста Чітагонг у Бангладеш 3-метровий тигровий пітон спробував заживо проковтнути приблизно такого ж за розміром сітчастого пітона.
Науковці вже зафіксували результати зустрічі двох представників найбільшого виду змій у світі, повідомляє BILD. Як зазначається у дослідженні, тигровому пітону знадобилося близько двох годин, щоб завершити процес поїдання своєї жертви.