Контратаки ЗСУ в районі Піщаного: які нові тенденції спостерігаються на Куп'янському фронті, -- заявив офіцер.


За словами офіцера бригади "Рубіж" Володимира Черняка, контратаки Сил оборони демонструють, що противник іноді діє спонтанно і залишає слабкі місця в обороні, чим і користуються українські військові.

Кілька днів тому українські захисники контратакували в районі населеного пункту Піщане Харківської області, де ЗС РФ наступають південніше Куп'янська. Про те, як змінилася ситуація на цій ділянці, розповів в ефірі телемарафону офіцер бригади "Рубіж" Національної гвардії України Володимир Черняк.

"Ситуація сильно залежить від того, наскільки успішним був попередній штурм противника. Такі контратаки показують тільки одне, що противник на даному напрямку діє нахабно і досить необдумано. Це якісь спонтанні дії, які завжди призводять до того, що штурм захлинається, і наші військовослужбовці мають можливість контратакувати", -- пояснив офіцер.

За його словами, подібні ситуації виникають досить часто, оскільки супротивник не завжди здатен утримувати свої позиції на різних ділянках оборонної лінії. Крім того, у ворога нерідко недостатньо потужних засобів вогневого прикриття, а його системи радіоелектронної боротьби та безпілотники іноді не демонструють належної ефективності. Розуміючи цю обставину, зауважив Черняк, українські військові намагаються максимально використовувати моменти слабкості супротивника для активного прориву його оборони.

Щодо здатності росіян утримувати свої позиції, Черняк підкреслив, що на територію Курської області перекидають іноземні військові. Це, у свою чергу, може призвести до відволікання певної частини сил РФ на український фронт. Проте оборонні позиції окупантів виглядають досить стійкими, незважаючи на низьку якість особового складу піхоти. Це пояснюється тим, що бригади Збройних сил РФ, які раніше були на передовій, значно зменшилися в чисельності і тепер комплектуються здебільшого за рахунок мобілізованих резервістів.

"Російська стратегія полягає в тому, щоб компенсувати свої слабкості за рахунок наявних у неї сильних сторін. Якщо піхота виявляється неефективною на певній ділянці, вони намагаються максимально використати свої досягнення в інженерії, зокрема через дистанційне мінування. Їхні розвідувальні дрони постійно патрулюють повітряний простір, а артилерії їм не бракує. Вони також здійснюють авіаційні атаки, використовуючи некеровані ракети", – зазначив офіцер.

Раніше військовий експерт Костянтин Машовець розповів, що на Куп'янському напрямку розгортаються запеклі бої, які можуть критично вплинути на долю Харківської, Донецької та Луганської областей: На його думку, оперативний задум ЗС РФ на цьому напрямку передбачає два етапи: перший -- це прорив до Осколу, а другий -- стиснення і ліквідація оточених українських військ.

Related posts