Комунальні витрати знову можуть вдарити по кишені: у містах ймовірне підвищення тарифів на водопостачання.


Тарифи на водопостачання та водовідведення в українських мегаполісах не змінювалися з 2021 року, але ситуація у водоканалах стає дедалі більш критичною, і ціна послуг для населення може зрости. Це зазначено у статті видання "Новини.LIVE".

У 2023 році Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг порушувала питання коригування тарифів на воду. У планах було підвищення цін на послуги у два етапи - з 1 липня та 1 вересня. У середньому водопостачання мало подорожчати на 32%, залежно від водоканалу.

Обґрунтування необхідності перегляду тарифів пов'язане з ростом цін на електроенергію, підвищенням заробітних плат та зростанням витрат підприємств, зокрема на придбання реагентів.

Однак уряд висловив незадоволення цією ініціативою і закликав регуляторний орган залишити без змін тарифи для групи "побутові споживачі".

Якийсь час тривала пауза, але нещодавно з вимогою перегляду тарифів для водоканалів виступили в асоціації "Укрводоканалекологія", заявивши, що галузь перебуває на межі виживання.

Вказується, що водоканали у містах функціонують за умов жорсткого дефіциту коштів, що позначається лише на рівні зарплати працівників. У середньому вони одержують близько 13 тисяч гривень. В асоціації "Укрводоканалекологія" вважають, що це ставить під загрозу стабільну роботу водоканалів.

Наприклад, у столиці України, Києві, вартість кубометра очищеної води разом з водовідведенням становить 30 гривень. Якщо б уряд ухвалив рішення про підвищення тарифів минулого року, то ціна на ці послуги могла б зрости до 40 гривень.

В даний час прогнозується, що тарифи на послуги водопостачання в великих містах можуть зрости на 40%. Але спершу це рішення повинно бути схвалене урядом. На сьогоднішній день немає достатніх підстав для таких змін.

Раніше на порталі Знай було повідомлено про те, що постачальники газу визначили тарифи на опалювальний сезон 2024-2025, який вже наближається.

Наш портал також повідомляв, що тарифи повинні зрости на 75%: представники комунальних служб наполягають на цьому підвищенні.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, кіловати можуть нараховуватися по-іншому: українців попередили з приводу електролічильників.

Related posts