Зростання залежності від Китаю: Росія зіткнеться з труднощами у забезпеченні зброєю для продовження конфлікту, - відзначає ISW.


Згідно з думкою експертів з Вашингтона, Росія вичерпує свої обмежені запаси, що залишилися з часів Радянського Союзу. Проте залишається питання, чи зможе вона налагодити виробництво в необхідних обсягах, враховуючи значні втрати техніки в Україні, навіть якщо економіка продовжить мобілізовуватися.

У майбутньому Росія, імовірно, зіткнеться з труднощами у виробництві та закупівлях необхідних для військових дій в Україні ресурсів. Залежність Кремля від іноземних партнерів, напевно, зросте. Для підтримки темпу наступу в Україні РФ значною мірою покладалася на відновлення запасів радянської військової техніки, зокрема броньованих машин. Про це повідомляє "Інститут вивчення війни" в своєму звіті від 15 вересня.

Уряд Російської Федерації, ймовірно, буде вимушений додатково активізувати економіку та оборонну промисловість, а також вкласти кошти в розвиток потенціалу для забезпечення стабільності операцій у середньо- і довгостроковій перспективі.

РФ виснажує обмежені радянські запаси, але неясно, чи зможе оборонна промисловість виробляти достатньо на тлі високого рівня втрат техніки, навіть за подальшої мобілізації економіки.

Згідно з попередніми оцінками Інституту вивчення війни (ISW), зусилля Росії щодо розвитку військово-промислового комплексу, ймовірно, не зможуть витримати випробування часом у середньо- та довгостроковій перспективі. Це обумовлено очікуваною нестачею робочої сили та продовженням західних санкцій. Влада РФ визнає, що в найближчі роки країна зіткнеться з високим попитом на робочу силу. Як повідомляє пов'язане з Кремлем видання "Известия" від 24 грудня минулого року, дефіцит робочої сили в Росії, частково спричинений війною в Україні, досягнув 4,8 мільйона осіб. Це, безумовно, ускладнить та ослабить можливості Росії щодо зміцнення військово-промислового комплексу.

Американські вчені також звертають увагу на коментарі українських розвідників, які відзначали, що Росія змушена покладатися на постачання з Північної Кореї, оскільки її власна промисловість не здатна забезпечити необхідну кількість боєприпасів.

Станом на червень 2024 року Північна Корея поставила РФ 4,8 млн артилерійських снарядів. Раніше завдяки підтримці КНДР російські можливості в сенсі артилерії значно перевершували українські, таку перевагу використовували для підтримки наступальних операцій, щоб не дозволити ЗСУ оскаржити ініціативу на полі бою.

Нещодавно Збройні Сили Російської Федерації посилили свою військову співпрацю з Північною Кореєю, що підтверджується поїздкою голови Ради безпеки РФ Сергія Шойгу 13 вересня, а також візитом президента Путіна у червні 2024 року.

На думку експертів, укріплення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю має символічне значення, і Кремль прагне досягти подібних результатів у відносинах з Іраном, Китаєм та іншими потенційними союзниками. "Росія, ймовірно, опиниться перед проблемою скорочення запасів озброєння та техніки, і їй буде важко компенсувати цей дефіцит, якщо не вдасться обійти численні західні санкції та суттєво розширити співпрацю з іноземними партнерами для отримання необхідного військового обладнання, складових та товарів подвійного призначення", – підкреслюють аналітики з Вашингтона.

Нагадаємо, що російські війська можуть "розрізати" угруповання ЗСУ під Куп'янськом -- залишається 2-3 км, заявив український оглядач Костянтин Машовець.

Згідно з повідомленнями The Wall Street Journal, з початку вторгнення в 2022 році Росія вивезла з України близько 4 мільйонів тонн зерна.

Related posts