Безпека, камуфляж та близькість до нульового рівня: які вигоди надає підземний госпіталь від "Метінвесту".


Нещодавно Міністерство оборони України в партнерстві з компанією "Метінвест", що належить Ринату Ахметову, презентувало перший підземний шпиталь. Цей медичний заклад знаходиться на значній глибині під землею, неподалік від фронтових позицій, що дозволяє оперативно надавати допомогу пораненим військовослужбовцям. Серед його ключових переваг - повне забезпечення необхідними комунікаціями, високий рівень безпеки та ефективне маскування, зазначив операційний директор Групи "Метінвест" Олександр Мироненко. В найближчому майбутньому планується створення й інших подібних шпиталів.

"Ідея облаштувати підземний шпиталь виникла, коли наші медики почали використовувати 'криївки' як невеличкі стабілізаційні центри на фронті. Раніше стабпункти розміщувалися в сільських будинках, які часто ставали мішенню для атак. Тож медики вирішили скористатися нашими 'криївками', щоб сховатися під землею і забезпечити собі безпечні умови", - зазначає Мироненко.

Коли компанія "Метінвест" зробила перші командні пункти рівня оперативно-тактичного угруповання, фахівці почали міркувати, як реалізувати такий проєкт і для медичних сил, щоб надавати допомогу бійцям до того, як вони доїдуть до лікарні й отримають хірургічні чи інші послуги. Так народився підземний шпиталь площею 500 квадратних метрів. Його побудували в рамках мілітарної ініціативи "Сталевий фронт Ріната Ахметова".

"Фактично ми виконали все - від етапу проєктування та фінансування, до будівництва споруди й часткового забезпечення медичним обладнанням. Частину спеціалізованого військового обладнання неможливо купити на відкритому ринку, тому його доставили медичні сили. Загальна сума інвестицій у безпеку наших військових становила 20 млн грн, з яких 7 млн грн витрачено на медичне обладнання, а 13 млн грн - на металеві споруди, ліс, будівельні роботи й облаштування інфраструктури. Досить велика частина роботи - створити інфраструктуру навколо госпіталю, щоб він працював 24/7", - пояснює операційний директор "Метінвесту".

Основна мета шпиталю полягає не лише в тому, щоб зупинити кровотечі чи здійснити заходи для стабілізації стану пацієнтів, а й у наданні всебічної медичної допомоги. У шпиталі є дві операційні кімнати, що дозволяють проводити хірургічні втручання. Крім того, тут обладнані приміщення для пацієнтів, які чекають на евакуацію після отримання медичних послуг. Не забуто й про комфорт медичного персоналу: для них створені зони для харчування та відпочинку.

"Основними перевагами цього шпиталю є його близькість до фронтової лінії, а також здатність до маскування: конструкція шпиталю дозволяє заїжджати під землю навіть великогабаритним вантажівкам, які залишаються непомітними. Крім того, це забезпечує надійний захист для медичного персоналу, оскільки шпиталь розташований на глибині 6 метрів під землею," - зазначає Мироненко.

Окрім цього, лікарня оснащена всіма необхідними комунікаціями: вона підключена до централізованої електричної мережі і має два резервні генератори. Водопостачання забезпечується цілодобово з власної свердловини. Також на території є септик для відведення стічних вод. У лікарні встановлено душ і туалет для зручності пацієнтів.

"Всі зручності розташовані у безпеці під землею. Крім того, є зв'язок, РЕБ, інтернет, Wi-Fi. До речі, перша ознака в медиків, що з бійцем все буде гаразд, це коли він питає пароль від Wi-Fi", - сміється Мироненко.

Він також уточнив, що у майбутньому проєкт буде масштабовано: наразі триває стадія визначення кооперації та тиражування.

"Цей зразок був повністю зроблений за наш кошт. Зараз ми плануємо певну кооперацію, де ми будемо, наприклад, робити все оснащення для шпиталю, а Міноборони з керівництвом медичних сил відповідатиме за медичне обладнання. Сталі в нас вистачить. І сили та натхнення в наших людей також вистачить. Адже, коли вони бачать результати та вдячність медичного персоналу, їх це надихає на нові проєкти", - зауважив Мироненко.

Related posts