Южаніна: Військовий збір у розмірі 5% є надмірним тягарем для легального бізнесу
Під час брифінгу народна депутатка від фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна висловила думку, що підвищення військового збору до 5% стане надмірним тягарем для легального бізнесу.
"Фактично, ставка до 5% є надзвичайно високою для всіх видів доходів, оскільки це може призвести до того, що легальні доходи підуть у тінь. Це аксіома, адже кожне додаткове навантаження на фонд оплати праці має такі наслідки. Важливим є те, що військовий збір поширюється на підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування. Навіть якщо ця ставка фіксована і становить 800 грн, це 10% від мінімальної заробітної плати щомісяця. Проте серед ФОПів є багато таких, що не працюють, не мають доходу або займаються волонтерством. А четверта група включає сімейні, домашні фермерські господарства, де люди просто обробляють свій город, намагаються забезпечити родину та продати певну продукцію," - зазначила Южаніна.
Вона підкреслила, що запропоновані зміни підривають авторитет держави та її здатність приймати виважені рішення, а також перешкоджають згуртованим зусиллям на підтримку ЗСУ.
"Знайшли найпростіший для влади й найскладніший для людей шлях, знову все коштом людей. А цей рахунок немаленький. До кінця року люди мають заплатити 30 млрд грн., а в наступному році люди мають заплатити 114 млрд грн. Коштом звичайних українців", - застерігає депутатка.
Вона зазначає, що проблеми в енергетиці та питання безпеки вже тиснуть на підприємців, змушуючи їх задумуватися про перенесення своїх виробничих потужностей за кордон. "Енергетична криза, висока вартість одного генераторного кіловата та загроза безпеці працівників змушують багатьох замислюватися про майбутнє діяльності в Україні. Сьогодні очікування песимістичні, адже зима вже на порозі. З першого вересня зросте акцизний податок на пальне, а з першого жовтня введуть нові податкові ініціативи. І все це вплине на простих громадян, позначаючись на їхніх доходах", - коментує Южаніна.
На думку Ніни Южаніної, спершу уряд має пояснити реальні потреби бюджету, оскільки цифри постійно змінюються. Потім необхідно скоротити нецільові витрати, що складають десятки мільярдів гривень. Також слід навести лад на митниці, у торгівлі підакцизними товарами, гральному бізнесі тощо. І лише після цього варто розглядати можливість збільшення податків на доходи громадян як додаткове джерело надходжень до бюджету.