Якщо Україна впровадить європейські стандарти якості питної води, це може призвести до того, що в нашій країні залишиться лише технічний рівень, - зазначила заступниця голови МОЗ Слободніченко.


Заступниця міністра охорони здоров'я Марина Слободніченко повідомила, що якщо в Україні встановити європейські норми для питної води, це може призвести до виявлення факту, що у країні є лише технічна вода, яка має нижчу вартість. Це, в свою чергу, вимагатиме зниження тарифів на водопостачання, що негативно вплине на бюджетні надходження.

Цю інформацію заступниця міністра озвучила в інтерв'ю для "Українських новин", обговорюючи виконання Україною вимог для вступу до ЄС у сфері охорони здоров'я, повідомляє Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на питання, по яких компонентах Україна найбільше відстає, щоб виконати умови для вступу в ЄС, Слободніченко сказала, що питання питної води та її належної якості - "одне із важких".

"Наприклад, одним із складних питань є якість питної води. Якими стандартами має відповідати вода в Україні? Європейський Союз вимагає, щоб ми закріпили ці вимоги на законодавчому рівні, щоб забезпечити дотримання певних норм. Якщо ми зараз візьмемося за цю задачу, як того бажає ЄС, це може призвести до ситуації, коли в країні залишиться тільки технічна вода, а питна стане недоступною," – зазначила заступниця міністра охорони здоров'я.

Як підкреслила урядовиця, споживачі, які використовують технічну воду, повинні платити за неї знижену ціну. Це призведе до зменшення тарифів на водопостачання, що, у свою чергу, може спричинити недоотримання коштів до державного бюджету, зазначила Слободніченко.

"Для того, щоб адаптувати ці стандарти до європейських вимог, необхідно не лише задокументувати їх, але й впровадити в країні. Це серйозний виклик. Які ресурси та скільки часу буде потрібно для цього? Це не завдання на один рік. І таких викликів чимало," - зазначила заступниця міністра.

Нагадаємо, що у нещодавньому звіті Єврокомісії йшлося, що Україна у процесі підготовки до вступу в ЄС "виконала всі невиконані кроки", визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року щодо надання статусу кандидата.

Related posts