Який одяг слід прати навиворіт: це не всім господиням відомо.


Кожного разу, коли ми складаємо одяг у пральну машину, ми природно замислюємося про те, як його правильно очистити, не пошкодивши при цьому матеріал. З цією метою ми обираємо спеціалізовані засоби, використовуємо захисні мішки та уважно вивчаємо етикетки, на яких зазначені рекомендації щодо догляду за виробами.

Проте фахівці з прання стверджують, що навіть ці заходи можуть не бути достатніми. Щоб зберегти деякі види одягу, їх слід вивертати навиворіт перед процесом прання. Журнал Better Homes and Gardens пояснив причини цього, а також підготував перелік речей, які не рекомендується прати лицьовою стороною.

Чому краще прати речі вивернутими

Прання одягу навиворіт є важливим кроком для збереження його кольору, що особливо актуально для темних і яскравих виробів. Це також сприяє більш ефективному видаленню забруднень, які виникають внаслідок контакту з тілом. Крім того, вироби з бісером чи іншими прикрасами, а також з делікатними гудзиками, краще прати вивернутими, щоб уберегти як декор, так і волокна від можливих пошкоджень. Ось перелік речей, які варто вивертати перед пранням.

Темні вбрання, зокрема джинсові.

Темний одяг, зокрема чорний та темний денім, з часом може втрачати свій насичений колір через регулярний контакт з водою та мийними засобами. Тертя об інші тканини під час прання в пральній машині також може негативно вплинути на яскравість кольору. Щоб зменшити ризик вицвітання, рекомендується прати темні речі навиворіт. Крім того, варто використовувати холодну воду для прання та уникати високих температур під час сушіння. Якщо ви обираєте сушити одяг на повітрі, слід уникати прямого сонячного світла, щоб не допустити вигоряння тканини.

Яскраві та об'ємні матеріали

Як і темний одяг, яскраві речі та тканини з набивним принтом можуть згодом вицвітати через багаторазовий вплив води, мийних засобів, а також тертя. Вивертання таких речей навиворіт перед пранням допоможе зберегти колір і візерунки. І не забудьте про правило холодного прання та сушіння.

Одежда для занятий спортом

По-перше, спортивний одяг слід прати навиворіт, оскільки саме внутрішня сторона постійно контактує з потом і шкірними викидами, які потребують ретельного очищення. Таким чином, ці речі отримують більш глибоке очищення завдяки безпосередньому контакту з водою. Додаткове промивання допоможе зменшити розмноження бактерій, що викликають неприємний запах у спортивному одязі. Крім того, важливо враховувати і правило збереження кольору матеріалу.

Піжами, нижня білизна та носки.

Як і в спортивному одязі, внутрішня частина будь-якого натільного одягу - це місце, де концентрація тілесних забруднень найвища. Хочете очистити їх якнайкраще - виверніть все перед пранням. Це також допоможе захистити делікатні тканини, такі як тонка бавовна, від утворення катишків та запобігти пошкодженню декоративних елементів, таких як ґудзики або вишивка.

Одяг, забруднений від поту та дезодоранту.

Якщо на ваших речах з'явились очевидні плями поту чи дезодоранту, це пряма причина вивернути їх перед пранням. Ба більше, якщо ви хочете запобігти появі таких плям, вам краще прати одяг саме таким чином.

Ніжні матеріали, які мають схильність до виникнення катишків або зацепок.

Вивертання одягу може забезпечити захист ніжних тканин, зменшуючи їх контакт з більш жорсткими матеріалами та фурнітурою. Для досягнення оптимального результату рекомендується поміщати делікатні речі в спеціальний захисний мішок. Також варто уникати прання разом з грубими елементами, такими як светри чи джинси.

Раніше OBOZ.UA ділився порадами щодо того, як ефективно видаляти шерсть домашніх улюбленців з одягу під час прання та сушіння.

Related posts