Вказано невірну адресу: чи отримуватиме повістку чоловік, який ще не оновив свої дані в ТЦК?


Повістка без опису та конверта, яка кинута в поштову скриньку, не вважається належним чином врученою, розповів начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського ОТЦК Сергій Монукало.

Військовозобовʼязані громадяни повинні були оновити військово-облікові дані ще до 16 липня, проте деякі з них досі цього не зробили. За словами начальника сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного ТЦК Сергія Монукала, більшість з них шукають через "Укрпошту" або за допомогою адресного оповіщення. Про це він повідомив в інтервʼю "Главреду".

"За домашньою адресою приходять представники ТЦК, обовʼязково формують поштові повідомлення з описом вкладення. Тому що повістка без опису, без конверта, яка кинута в поштову скриньку, не є належним чином врученою -- тільки поштовим вкладенням або особисто в руки", -- сказав Сергій Монукало.

Він не вважає належним чином оповіщеною особу, чиї рідні, які взяли чи не взяли повістку, заявили, що чоловік не проживає за зазначеним місцем. Зокрема, після повідомлення, що військовозобовʼязаний не проживає в тому чи іншому місці, формується запит до Нацполіції про подання в розшук особи. Таких людей вноситимуть до бази як порушників правил військового обліку, по них буде винесене відповідне провадження.

Сергій Монукало поділився інформацією про систему "Оберіг", яка здатна інтегрувати декілька реєстрів, зокрема ті, що відображають, де громадяни отримують фінансову підтримку та заробітну плату. Після цього здійснюється сповіщення через підприємство, яке передбачає видачу розпорядження, що надсилається терміновим способом.

"У той же час, директор компанії протягом трьох днів видає розпорядження про повідомлення і забезпечує ознайомлення з ним. У випадку, якщо особа відмовляється від отриманої повістки, це необхідно повідомити до Національної поліції. У разі відмови, поліція має право провести адміністративне затримання і доставити особу до відповідного територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії," -- зазначив він.

Нагадаємо, 13 жовтня командир батальйону К-2 54 ОМБр Кирило Верес висловив думку, що українські чоловіки готові вступити в бій, але не прагнуть загибелі. Він також зазначив, що багато громадян втратили віру в Збройні сили України.

Раніше надходили новини про те, що в Україні співробітники ТЦК та СП продовжують проводити рейди в публічних місцях. Зокрема, військові комісари здійснять перевірку військово-облікових даних осіб, що підлягають мобілізації.

Related posts