Дослідники розробили "біологічний пластик", який самостійно розкладається після використання.


Усередину пластику дослідники помістили спори бактерій, які після пробудження можуть його "з'їсти".

Дослідники розробили інноваційний пластик, що розкладається протягом місяця під час компостування.

Цю інформацію повідомляє Science Alert.

Цю перспективну технологію стали створювати після того, як у 2016 році на заводі з переробки відходів у Японії виявили дивовижні бактерії, що "пожирають" пластик. Як виявилось, ці мікроорганізми в процесі життєдіяльності виробляють білок, що руйнує пластикові відходи.

Протягом восьми років дослідники ідентифікували декілька нових видів бактерій, здатних продукувати ферменти, які полегшують розщеплення пластику мікроорганізмами. Виходячи з цих природних білків, були розроблені ще більш ефективні синтетичні версії ферментів.

Команда китайських вчених, очолювана синтетичним біологом Ченьваном Таном, виявила метод "запікання" бактеріальних спор, що виділяють ферменти, прямо в структуру пластику на основі полікапролактону. Завдяки цьому, коли пластик починає руйнуватися під впливом фізичних факторів середовища, звільнені спори проростають і поглинають його, завершуючи процес утилізації.

"Науковці повідомили, що живий пластик зберігав свою стабільність навіть після 60 днів замочування в газованій воді, що свідчить про його можливе застосування як пакувального матеріалу."

Незважаючи на те, що дослідження наразі лише розробило концепцію "живого пластику" без практичного застосування, у найближчому майбутньому цей метод пакування може допомогти вирішити глобальну проблему забруднення пластиком.

Звернімо увагу, що за минулі 70 років людство створило більше 10 мільярдів тонн пластику. Слід зазначити, що до 2050 року кількість пластикових відходів може збільшитися на 60%. Проте зараз з'являється надія на те, що забруднення планети пластиком можна зупинити.

Related posts