В Вікіпедії стартує змагання на найкращі наукові ілюстрації.
Учасники можуть взяти участь у п'яти категоріях: "Наукові постаті", "Мікроскопічні дослідження", "Організми в природі", "Нефотографічні роботи", "Основна категорія", а також в конкурсі, присвяченому документуванню наслідків війни.
Із 20 листопада до 20 грудня 2024 року у Вікіпедії проходитиме щорічний "Конкурс наукових зображень". Конкурс має на меті зібрати світлини та графічні зображення, які документують світ науки: об'єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи та їх обладнання, повідомила ГО "Вікімедіа Україна".
У цьому році конкурсанти можуть взяти участь у п'яти різних категоріях: "Наукові особистості", "Мікроскопічні дослідження", "Живі істоти", "Нефотографічні роботи" та "Загальна категорія". Крім того, в рамках конкурсу буде введена спеціальна нагорода, присвячена наслідкам війни, яка охоплює, наприклад, зображення зруйнованого або пошкодженого обладнання.
Для участі в конкурсі приймаються як фотографії, так і зображення, що є плодом наукових досліджень, або супроводжуються детальним описом, який розкриває їх наукову значущість. Це можуть бути ілюстрації, графіки, діаграми, а також анімації. Окрім того, допускаються фотографії та відеоматеріали, створені за допомогою мікроскопів чи телескопів.
"Член оргкомітету "Конкурсу наукових зображень" Сергій Петров підкреслив, що важливо, щоб умови наукового проєкту забезпечували можливість будь-якого використання, у тому числі комерційного, фотографій та зображень третіми сторонами."
Спосіб участі:
На номінацію, присвячену наслідкам широкомасштабного російського вторгнення до України можна подавати фотографії пошкоджених або зруйнованих будівель наукових установ, інституцій, чи обладнання, а також архівні фотографії загиблих науковців протягом 2022-2024 років тощо, зазначила членкиня правління ГО "Вікімедіа Україна", кандидатка географічних наук, доцентка Національного університету "Львівська політехніка" Мар'яна Сеньків.
З метою забезпечення безпеки, приймаються на конкурс лише фотографії та відео будівель, впізнаваних об'єктів і панорам місцевості, створені до 1 листопада 2024 року включно. Винятки з цього правила можливі лише за попередньою згодою оргкомітету.
Організатори конкурсу запрошують усіх новачків, які планують вперше взяти участь, приєднатися до вебінару, що відбудеться 21 листопада о 19:30. Під час заходу учасникам буде надана детальна інформація про умови конкурсу та продемонстровано, як правильно завантажувати свої фотографії. Для участі у вебінарі необхідно попередньо зареєструватися за наданим посиланням.
Також, для учасників та учасниць розробили порадник, який допоможе правильно зробити опис до фото, що суттєво впливає на оцінку світлини чи графічного зображення.