У трирічного малюка з Львівської області в лікарні виявили лістеріозний менінгіт.
Стан хлопчика залишається критичним, і він знаходиться під спостереженням педіатрів-інфекціоністів.
У Львівській обласній інфекційній лікарні знаходиться на лікуванні трирічний хлопчик з Львівщини. У нього було виявлено інфекційне захворювання - лістеріозний менінгіт, яке діагностували через два тижні після того, як у нього піднялася температура. Це захворювання у дітей трапляється рідко. Востаннє випадок лістеріозного менінгіту серед дітей у Львівській області був зафіксований п'ять років тому, коли захворіла чотирирічна дівчинка.
Як повідомила ZAXID.NET завідувачка першого дитячого відділення інфекційної лікарні Галина Кармазин, хлопчика доставили до лікарні з високою температурою, яку важко було знизити. Батьки пояснили медикам, що їхній син захворів ще в жовтні. Раптово температура піднялася до 38-39 градусів і залишалася на такому рівні протягом тижня. Коли спроби знизити температуру виявилися безуспішними, батьки вирішили звернутися за медичною допомогою до іншої лікарні. Хлопчик потрапив до інфекційної лікарні лише через два тижні після початку підвищення температури.
У медичному закладі провели обстеження дитини, призначили відповідне лікування, і температура почала знижуватися. Проте незабаром вона знову різко піднялася, стан хлопчика став гіршим, з'явилася блювота, і медики поставили діагноз - лістеріозний менінгіт.
За словами Галини Кармазин, це інфекційне захворювання у дітей не є поширеним. Останній випадок зафіксовано п'ять років тому, коли захворіла чотирирічна дитина. Натомість, як зазначив заступник директора з медичної частини інфекційної лікарні Андрій Орфін в інтерв'ю ZAXID.NET, у дорослих це захворювання трапляється частіше. Щороку його діагностують у 2-5 жителів області.
Місце і спосіб, яким хлопчик міг заразитися, залишаються нез'ясованими. Медики зазначають, що лістерії можуть потрапити в їжу через зелень, овочі, що ростуть на землі, м'ясо тварин, сири та інші продукти. Ці бактерії зустрічаються в природі, їх виявляють у ґрунті, піску та воді. Лістерії здатні тривало зберігатися у багатьох харчових продуктах, а за умов охолодження можуть навіть розмножуватися. Найбільш поширений шлях інфікування — аліментарний, через вживання забруднених їжі та води. Також існує можливість передачі через контакт або повітряно-краплинним шляхом під час догляду за хворими тваринами. Свійські тварини також можуть бути переносниками цього збудника.
Стан дитини залишається складним, і вона все ще проходить лікування під контролем інфекціоністів.