У Польщі роз'яснили, чому не затримали українського громадянина, якого підозрюють у причетності до вибухів на газопроводах "Північний потік".


Міністр юстиції Польщі та генеральний прокурор Адам Боднар заявив, що Польща не змогла виконати європейський ордер на арешт українського громадянина, підозрюваного в саботажі газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", через те, що той не перебував на території Польщі.

Про це він сказав в ефірі Radio Zet, повідомляє "Європейська правда".

Наприкінці серпня цього року німецьке видання Spiegel повідомило, що громадянин України, якого підозрюють у диверсіях на газопроводах "Північний потік-1" і "Північний потік-2", втік з Польщі на українському дипломатичному автомобілі й раніше безперешкодно проїхав через територію Німеччини.

У Берліні переконані, що влада Варшави попередила розшукуваного, повідомляють німецькі ЗМІ.

"Німецький уряд...розлючений на Варшаву", - пише тижневик, додаючи, що люди, пов'язані з німецькими службами безпеки, кажуть, що вони "не забудуть полякам цього".

На початку червня німецький суд видав ордер на арешт громадянина України, і його ім'я було негайно включено до німецької бази даних розшукуваних осіб. 21 червня Німеччина направила до Польщі європейський ордер на арешт, однак заплановане затримання на польській території не здійснилося.

Під час ефіру на Radio Zet міністра юстиції запитали, чи дійсно Польща відмовилася екстрадувати до Німеччини українського водолаза, якого підозрюють у причетності до підриву газопроводу "Північний потік".

Боднар зазначив, що "поточне місце проживання цієї особи в межах Республіки не виявлено".

"З боку німецьких служб були вжиті заходи, однак ці заходи не могли бути реалізовані у зв'язку з тим, що цього пана не було на польській території", - додав він.

Нагадаємо, що 15 серпня газета The Wall Street Journal повідомила про можливу причетність високопосадовців України до підриву газогону в Балтійському морі. Зокрема, йдеться про те, що президент Володимир Зеленський нібито дав свою згоду на проведення операції з підриву "Північних потоків", а згодом безуспішно намагався її зупинити. За повідомленнями, операція проходила під керівництвом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Related posts