У Миколаєві жінка та двоє дітей потрапили до лікарні через отруєння вуглекислим газом.


Ця подія сталася 22 жовтня ввечері, як повідомили в Головному управлінні ДСНС у Миколаївській області.

За інформацією рятувальних служб, до медичних закладів було доставлено 40-річну жінку та двох дітей, які народились у 2011 і 2020 роках. Існує припущення, що всі троє постраждали від отруєння чадним газом.

В даний момент медичні фахівці забезпечують їм необхідну підтримку, а остаточний діагноз ще встановлюється. Розслідуються деталі інциденту.

Рятувальники підкреслюють, що з початком опалювального сезону ймовірність таких інцидентів зростає. Це пов'язано з тим, що основними причинами отруєнь є порушення заходів безпеки при експлуатації газових пристроїв, систем газопостачання, пічного опалення, а також несанкціоноване втручання власників у роботу газового обладнання та його конструкцію, а також проблеми з димовідведенням і вентиляцією.

"Наприклад, багато людей щільно закривають пластикові вікна і рідко провітрюють кімнати. Встановлюючи вентилятори в вентиляційних шахтах, де має виходити відпрацьоване повітря, вони активують механічний вивід повітря з приміщення. Це призводить до створення негативного тиску, в результаті чого в приміщення може потрапити дим і небезпечні продукти горіння, включаючи чадний газ, що може викликати отруєння," -- підкреслюють у ДСНС.

Головна небезпека чадного газу полягає в його безбарвності, беззапаховості та відсутності смаку. Його важко виявити, а отруєння може статися дуже швидко: потрапляючи в організм, чадний газ зв'язується з гемоглобіном. В результаті цього кров втрачає свою здатність переносити кисень до тканин, що призводить до смерті, схожої на задушення.

Рятувальники Миколаївщини попереджають, аби уникнути отруєння чадним газом:

* Для обігріву житла застосовуйте лише спеціально призначені для цього прилади. Наприклад, не вживайте газову плиту в якості джерела тепла для кімнати.

Постійно контролюйте стан газових пристроїв, а також очищайте вентиляційні системи і димоходи від забруднень і перевіряйте їх герметичність.

* Не залишайте газові прилади без нагляду, коли вони в увімкненому стані.

У приміщенні з пічним обігрівом завжди слід відкривати заслінку в печі або димоході.

* Електровитяжка і газова колонка не повинні знаходитися в одному і тому ж приміщенні.

* Завжди провітрюйте приміщення, якщо в них є газові прилади.

Нагадаємо, що нещодавно в Миколаївській області сталася трагедія: родина отруїлася грибами, зібраними в лісі. Стан постраждалих наразі оцінюється як важкий та середньої тяжкості.

Related posts