У керівництві податкової служби виявлені випадки фальшивих інвалідностей: 16 з 17 працівників підлягають звільненню, -- повідомив нардеп.
Очільник парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев заявив, що лише один із 17 регіональних посадовців отримав інвалідність внаслідок поранення на фронті.
Державна податкова служба здійснила перевірку серед своїх співробітників, які отримали статус інваліда після початку повномасштабної агресії Росії проти України. В результаті цієї перевірки 16 з 17 осіб були звільнені. Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" та голова комітету Верховної Ради з фінансових, податкових і митних питань Данило Гетманцев у п'ятницю, 25 жовтня.
Згідно з отриманими даними, протягом двох днів податкова служба провела аналіз документів, що стосуються керівництва та його регіональних відділень, для перевірки законності оформлення статусу інваліда. В результаті перевірки з'ясувалося, що лише один із 17 чиновників, які отримали цей статус, має інвалідність, пов'язану з пораненням на фронті.
Гетманцев заявив, що 15 з них "прийняли вольове та чесне рішення залишити службу". Однак один посадовець із Чернігова вирішив цього не робити в надії на зв'язки з "кимось у владі".
Депутат додав, що якщо посадовець, про якого він написав, не звільниться, то він звернеться до правоохоронців та оприлюднить його ім'я. Проте згодом Гетманцев повідомив, що "питання закрите" і всі 16 посадовців залишили службу.
Зазначимо, що 22 жовтня генеральний прокурор Андрій Костін оголосив про свою відставку у зв'язку з проблемою підроблених інвалідностей серед представників державних установ.
22 жовтня голова Служби безпеки України Василь Малюк оголосив, що 64 працівники МСЕК були підозрювані після проведених перевірок. В результаті, більше 4 тисяч висновків про інвалідність було скасовано.
До 31 грудня в Україні планується ліквідація медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Відповідний указ під номером 732/2024 видав Президент Володимир Зеленський.