У ХДС не планують укладати угоди з АдН, лівими силами чи ССВ.
Лідер Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц категорично відкидає можливість співпраці своєї партії з правоекстремістською "Альтернативою для Німеччини" (АдН) та Лівою партією в Саксонії та Тюрингії.
"Немає коаліції з АдН, немає з нею й жодної співпраці. Те саме діє й щодо Лівої партії", - зазначив Мерц на брифінгу у Берліні у середу, 4 вересня.
Як повідомлялося, на земельних виборах у Саксонії та Тюрингії ці проросійські партії, а також "Союз Сари Ваґенкнехт" (ССВ), лідерка якого раніше була очільницею Лівої партії, отримали високу підтримку виборців.
В Тюрингії партія АдН зайняла перше місце на виборах, отримавши 32,8% голосів, тоді як ХДС опинилась на другій позиції з 23,6%. Третє і четверте місця у регіоні зайняли СВВ та Ліва партія відповідно.
У Саксонії результати виборів ще скорегують, однак лідер голосування ХДС хоч і заручився підтримкою 31,9 відсотка голосів виборців, АдН дістала там 30,6 відсотка, а ССВ - 11,8 відсотка.
Читайте також: Шольц закликав не допустити АдН до урядування у федеральних землях
4 серпня видання Tagesspiegel опублікувало інформацію про те, що в рамках ХДС виникає група, яка виступає проти можливих партнерств з ССВ у Саксонії та Тюрингії. Як зазначає газета, до "декларації про несумісність" вже приєдналися більше 40 членів ХДС, серед яких зовнішньо-політичний експерт Бундестагу Родеріх Кізеветтер, євродепутат Денніс Радтке та членкиня правління партії Моніка Вюльнер.
Кізеветтер повідомив газеті, що ССВ функціонує як "продовження Кремля і має на меті підірвати демократичний центр, зокрема ХДС як народну партію, а також основоположні цінності". Радтке зазначив, що ХДС ризикує потрапити в пастку, "якщо дозволить себе використовувати у планах Ваґенкнехт". "Кожен політичний актор розуміє, що ССВ виступає проти основних християнсько-демократичних принципів", - наводить слова Радтке видання.
Партії, що входять до правлячої коаліції ФРН на федеральному рівні, зазнали на виборах в обох східних федеральних землях нищівної поразки.
У Тюрингії тільки соціал-демократична партія СДПН змогла подолати п'ятивідсотковий бар'єр, необхідний для отримання представництва у ландтазі, отримавши підтримку 6,1% виборців. Інші партії, такі як "Союз 90/Зелені" та третій учасник поточної коаліції Німеччини - Вільна демократична партія (ВДП) - не змогли потрапити до земельного парламенту.
У Саксонії політичні партії, що перебувають при владі в Німеччині, здобули незначно кращі результати. Соціал-демократична партія Німеччини (СПДН) отримала підтримку 7,3% виборців. "Зелені" ледь змогли подолати необхідний бар'єр, набравши 5,1%. В той же час, вільні демократи продемонстрували настільки низький результат, що їх голоси потрапили до категорії "інші".