За даними Bloomberg, Туреччина подала офіційну заявку на приєднання до БРІКС.
Туреччина офіційно звернулася з проханням приєднатися до групи BRICS, що об'єднує ринки, які розвиваються, з метою зміцнення свого глобального впливу та встановлення нових відносин поза межами своїх звичних західних партнерів.
Як пише Bloomberg у понеділок, 2 серпня, Туреччина подала заявку на вступ до БРІКС кілька місяців тому на тлі розчарування відсутністю прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Європейського Союзу, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Ця заявка також частково є результатом розбіжностей з іншими членами НАТО після того, як Туреччина підтримувала тісні зв'язки з Росією після її вторгнення в Україну, додали джерела.
Міністерство закордонних справ і адміністрація президента Туреччини відмовилися від коментарів.
Дізнайтеся більше: Сутичка в турецькому парламенті — подробиці інциденту
Згідно з джерелами Bloomberg, адміністрація Реджепа Таїпа Ердогана переконана, що "геополітичний центр ваги поступово переміщується від розвинених країн".
Як стверджують експерти, новий дипломатичний курс країни є свідченням її прагнення зміцнювати відносини з усіма учасниками багатополярного світового порядку, одночасно виконуючи свої обов'язки як важливого члена НАТО.
Туреччина вважає, що вступ до BRICS може допомогти країні поліпшити економічне співробітництво з Росією і Китаєм і стати торговим каналом між ЄС і Азією. Вона хоче стати хабом для експорту газу з Росії та Центральної Азії, кажуть джерела видання.
Зверніть увагу: Путін дозволив "дружнім" державам не повертати Росії позики: про які суми йдеться
До групи BRICS (БРІКС), названої на честь Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, входять деякі з найбільших країн з економікою, що розвивається. На початку цього року вона поповнилася чотирма новими членами: Іраном, Об'єднаними Арабськими Еміратами, Ефіопією та Єгиптом. Саудівську Аравію запросили приєднатися, хоча королівство ще не зробило цього.
Розгляд подальшого розширення групи може відбутися на саміті, запланованому на 22-24 жовтня в російському місті Казань. Малайзія, Таїланд і Азербайджан, який є тісним союзником Туреччини, належать до країн, що прагнуть вступити до групи.