Свідки шкільного булінгу матимуть можливість анонімно інформувати про подібні інциденти.
Опція доступна також для батьків постраждалої дитини.
В Україні, відповідно до нещодавнього дослідження Міністерства освіти, понад 53% учнів зазнали булінгу в навчальних закладах. З цієї причини діти та їхні батьки матимуть можливість анонімно повідомляти про такі інциденти, що дозволить швидше залучати до розв'язання проблеми адміністрацію школи або правоохоронні органи.
На сайті АІКОМ дитина зможе самостійно заповнити анкету про булінг, повністю анонімно чи вказуючи свої дані. У разі, якщо заяву про булінг заповнюють батьки, опція анонімності в такому разі відсутня.
В Міністерстві освіти і науки підкреслюють, що анонімні звернення можуть бути розглянуті тільки на рівні навчального закладу. У випадках, коли ситуація вимагає втручання правоохоронних органів, слід надати також особисту інформацію.
Директор, після отримання повідомлення про булінг, має протягом доби відреагувати на звернення, розглянувши даний випадок на спецкомісії.
У Міністерстві освіти підкреслюють, що інформація про випадки булінгу залишиться конфіденційною і буде доступна лише директору навчального закладу та представникам поліції.
Крім того, про випадки булінгу в навчальному закладі чи класі можуть повідомити також ті, хто були свідками таких ситуацій. Рекомендації щодо реагування на булінг і підтримки в складних обставинах можна отримати через спеціалізований чат-бот.
Дослідження впливу булінгу на успішність учнів розкриває важливі аспекти цієї проблеми. Детальніше про це можна дізнатися в статті Оксани Онищенко під назвою "Новий 'PISA-шок' чи надія? Що показало останнє дослідження PISA".