Шторм "Борис" не вщухає над Європою, приносячи з собою сильні дощі та повені, які охоплюють територію Боснії та Герцеговини.


Метеорологи прогнозують, що Італія знову опиниться під загрозою повеней.

Боснію і Герцеговину за іншими країнами Європи накрили раптові повені і зсуви та інші катаклізми. Внаслідок стихії загинули щонайменше 18 людей, є зниклі безвісти. Деякі міста та села виявилися відрізаними, будинки затопило.

У Герцеговино-Неретвенському кантоні, що розташований на півдні Боснії та Герцеговини, сталися повені, які призвели до ізоляції невеликого міста Ябланиця, розташованого поруч з однойменним водосховищем, від решти території країни.

У країні оголошено надзвичайний стан.

"У районі Ябланиці зафіксовано щонайменше 14 жертв, — повідомив Дарко Юкан, речник кантонального уряду. — У деяких випадках залишилися лише фрагменти дахів. Я не пригадую кризу такого розміру з часів війни [1992-1995 років]."

Безсумнівно, зливи спричинили зсув ґрунту на кар'єрі, що знаходиться над населеним пунктом. Грязьові маси, які зійшли, затопили кілька домівок, а в деяких місцях вода піднялась до рівня дахів. Екстрені служби активно займаються очищенням затоплених будівель від бруду вручну. На допомогу прибули рятувальні команди з Сербії, Хорватії та Північної Македонії, а також підтримка надійшла від країн Європейського Союзу.

Недалеко від Яблуниці автомобільну дорогу M-17, що слідує вздовж річки Неретва, заблокували уламки та бруд. Значні ушкодження отримала 17-кілометрова частина залізниці між населеними пунктами Острожац і Грабовиця. Місто Киселяк, розташоване в центральній Боснії, також зазнало підтоплення через те, що річка вийшла з берегів.

У сусідній Чорногорії від повеней постраждали дороги. Рівень води в деяких річках Хорватії також піднімався, і уряд заявив, що частина міста Карловац поблизу річки Купа також може бути затопленою.

Вчені з організації World Weather Attribution стверджують, що нещодавній чотириденний період з рекордними опадами став найвологішим, що коли-небудь спостерігався в даному регіоні. Вони зазначають, що зміна клімату призвела до посилення та руйнівності повеней. Європа нагрівається швидше, ніж інші континенти. Згідно з даними кліматичної служби Copernicus, останні п'ять років виявилися в середньому на 2,3 °C теплішими порівняно з другою половиною XIX століття.

Related posts