Росіянам підготували несподіваний "сюрприз": легально використовуватимуть електричний струм для тортур.


Ніхто не міг уявити, що в країні, як Росія, можливі зміни в підходах до лікування психічних розладів. З 1 січня 2025 року в силу вступлять нові клінічні рекомендації, що стосуються лікування дорослих із "специфічними розладами особистості", які замінять попередні версії. Зокрема, знову буде використовуватися електрошокова терапія.

Головні зміни полягають у впровадженні нових діагностичних тестів, підвищенні значення психотерапії та оновленні медикаментозного лікування з метою зменшення переліку лікарських засобів, що може обмежити можливості терапевтичного втручання.

Про це стало відомо завдяки публікаціям у російських пропагандистських медіа.

Окрім перегляду медикаментозної терапії, найбільше занепокоєння викликає внесення електросудомної терапії (ЕСТ) до переліку "рекомендуваних методів" лікування.

ЕСТ - застарілий, негуманний та неефективний метод лікування. Відомо, що письменник Ернест Хемінгуей, який проходив ЕСТ, пізніше наклав на себе руки, пов'язуючи це з наслідками терапії.

У СРСР ЕСТ застосовувалася, зокрема у межах " каральної психіатрії " .

Крім того, з критеріїв оцінки якості медичних послуг виключається аналіз усунення гострих психотичних симптомів, що може призвести до недостатньої уваги до критичних станів пацієнтів.

Слід зазначити, що до категорії "особистісних розладів" входять такі типи, як параноїдний, шизоїдний, дисоціальний, емоційно нестійкий, істеричний та тривожний розлади.

Електросудомна терапія (ЕСТ), яку також називають електрошоковою (ЕШТ) або електроконвульсивною, - це метод лікування психічних розладів, що ґрунтується на викликанні у пацієнта судомних нападів за допомогою подразнення головного мозку електричним струмом.

Британські дослідники вважають, що використання ЕСТ для лікування людей з депресією слід негайно припинити, оскільки існує великий ризик шкоди мозку. Про це йдеться у публікації у науковому виданні Ethical Human Psychology and Psychiatry.

Дослідники провели аналіз дієвості електросудомної терапії у лікуванні депресивного розладу у 11 різних оприлюднених дослідженнях. З'ясувалося, що в більшості з них не дотримано вимог клінічних випробувань: зокрема результати тлумачилися вибірково або не були достатньо обґрунтовані. З іншого боку, п'ять досліджень взагалі виявили зрушень під час використання ЭСТ.

Водночас науковці виявили негативні наслідки електросудомної терапії у лікуванні депресивних розладів, такі як можливість тривалої втрати пам'яті та відносно високий рівень смертності. На їхню думку, це свідчить про потребу призупинення застосування ЕСТ.

США законодавчо накладає заборону застосування психохірургії та електрошоку до дітей.

В Італії використання електрошокової терапії заборонено для дітей, вагітних жінок і літніх людей.

В Австралії, де щонайменше 48 людей стали жертвами "терапії глибокого сну", що поєднувала електрошок з медикаментами, цей метод було заборонено.

Зменшити кількість людей, які постраждали від електрошокової терапії, вдалося завдяки ухваленню законів, що вимагають поінформованої згоди на лікування.

Нагадаємо, Україну накриє хвиля розлучень: психологи пророкують масову травму.

Раніше була інформація про те, що в Україні можна отримати медичну допомогу безкоштовно, і ви могли про це не здогадуватися.

Related posts