Легкий метод допоможе зменшити температуру в урбаністичних зонах на 2°C: рішення для порятунку в найжаркіші дні.
Дослідники виявили, що одна проста дія здатна знизити температуру в усьому місті, що дасть змогу легше пережити спеку.
Внаслідок кліматичної кризи, що загрожує нашій планеті, світ переживає екстремальні хвилі спеки та посухи. Люди й тварини по всьому світу страждають від неймовірної жару. Проте, на щастя, вчені виявили простий і дієвий метод для зниження температури в містах, що не вимагає висаджування дерев і тривалого очікування, поки вони дадуть тінь, повідомляє Live Science.
Фахівці з Великої Британії виявили, що фарбування дахів у білий колір здатне знизити температуру повітря в міських умовах на 2 градуси Цельсія. У своїх дослідженнях вони шукали найбільш дієві методи охолодження для Лондона і виявили рішення, яке може бути корисним і для мешканців інших міст.
У Фокус. Технології запустили власний Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб бути в курсі найновіших та найцікавіших новин з галузі науки!
Попередні дослідження вже підтвердили, що зміни клімату ведуть до поступового перетворення нашої планети на місце з більш сухими та спекотними умовами. Наприклад, у Лондоні до середини століття прогнозується зростання середньої температури приблизно на 3 градуси за Цельсієм. Важливо відзначити, що ця тенденція, ймовірно, вплине на більшість країн і регіонів. Учені наводять дані, які свідчать про те, що нинішнє літо стало найспекотнішим за всю історію спостережень на Землі.
Згідно з інформацією, наданою головним автором дослідження Оскаром Бруссом, який є викладачем Лондонського університетського коледжу і спеціалізується на міській метеорології та екологічному моделюванні, його команда протестувала різноманітні підходи в рамках дослідження. Кожен з цих підходів міг би бути застосований для адаптації до зміни клімату та зменшення її наслідків, проте вчені прагнули знайти найбільш дієвий. Зрештою, вони зупинилися на методі охолодження дахів, який дозволяє підтримувати нижчу температуру під час найспекотніших літніх днів.
Команда підкреслює, що інші розглянуті підходи мали суттєві побічні ефекти, проте жоден з них не зміг знизити зовнішню температуру в міських умовах на 2 градуси Цельсія. Відомо, що темні будівлі, асфальтовані дороги та підземні транспортні системи значно підвищують температуру в містах. Раніші дослідження вказали на те, що урбанізовані території є значно теплішими, ніж прилеглі сільські райони.
Міські планувальники зараз шукають способи, якими місто може адаптуватися до температур, що постійно зростають. Зазначимо, що під час дослідження було розглянуто такі методи, як:
Дослідники створили комп'ютерну модель Лондона та виконали 11 кліматичних симуляцій, застосовуючи різні методи охолодження. У всіх симуляціях враховувалося масштабне впровадження кожної з технологій.
Дослідження вчених вказують на те, що "холодні дахи" можуть стати найефективнішим методом боротьби з високими температурами у міських умовах. Автори роботи підкреслюють, що при масовому використанні білих дахів температура повітря знижувалася в середньому на 1,2 градуса за Цельсієм, а в окремих районах досягали зниження на 2 градуси. У той же час, густе озеленення та встановлення сонячних панелей забезпечували зниження температури всього на 0,3 градуса, а зелені дахи взагалі не показали значного ефекту. Хоча кондиціонери можуть забезпечити комфорт у житлових приміщеннях, в центральних частинах міст вони підвищують температуру щонайменше на 1 градус за Цельсієм.
Попередньо Фокус повідомляв про способи порятунку людства від перегріву: виявлено ефективний засіб для охолодження вулиць в період спеки.