Більше ніж 50% підприємств не зможуть відшкодувати своїм співробітникам зростання військового податку, згідно з результатами опитування.


55% підприємств не зможуть відшкодувати зростання військового збору своїм працівникам.

Про це свідчать результати експрес-опитування Європейської Бізнес Асоціації щодо потенційного збільшення податкового навантаження на роботодавців.

Таким чином, якщо військовий збір буде підвищено до 3% або 5%, понад половину респондентів, а саме 55%, заявили, що не зможуть компенсувати цю різницю своїм співробітникам. Це, в свою чергу, призведе до зменшення реальних доходів населення.

Водночас, якщо військовий збір зросте до 3%, 15% підприємств готові на повну компенсацію різниці під час наступного перегляду зарплат, а 14% – частково. Ще 7% компаній розглядають можливість повної компенсації шляхом введення надбавки до кінця року, коли буде скасовано воєнний стан.

Утім, якщо йдеться про зростання військового збору до 5%, повністю готові компенсувати зниження реального доходу працівників дещо менше компаній - 14%, а частково - 13%. І 6% готові повністю компенсувати надбавкою до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан.

Інші компанії розглядають різні підходи до компенсації або ще не прийняли відповідне рішення.

Читайте також: Гетманцев зазначає, що необхідно збільшити як військовий збір, так і ПДВ, а щодо податку на розкіш поки що не досягли консенсусу.

Зазначається, що загалом збільшення податкового навантаження - потенційне зростання ПДВ, військового збору, ЄСВ - змусить 56% опитаних компаній скорочувати інші важливі для функціонування компанії витрати. Для 11% компаній таке підвищення може призвести до часткового скорочення виробництва чи бізнесу.

Бізнес проявляє значну обережність щодо пропозиції підвищити ставку ПДВ, оскільки цей захід може не лише не зменшити "тіньову економіку", а й, навпаки, сприяти зростанню контрабанди та нелегальної торгівлі.

Як варіант до загального підвищення ставки ПДВ, підприємці підтримують ідею введення ПДВ на імпортні операції з товарами вартістю до 500 євро, що перевозяться в супроводжуваному багажі, а також до 150 євро для поштових та експрес-відправлень, які в даний час не підлягають оподаткуванню.

Експрес-опитування здійснювалося з 1 по 3 жовтня 2024 року серед компаній, що є членами ЄБА. У дослідженні взяли участь 71 підприємство з різних секторів економіки.

Згідно з останніми новинами, Комітет Верховної Ради, що займається фінансовими, податковими та митними питаннями, висловив свою підтримку для другого читання законопроєкту №11416д, який передбачає значне підвищення податкових ставок.

Related posts