Поки діти перебувають в евакуації, у будинку-інтернаті на Одещині вихованці займаються виготовленням прапорів та плетенням маскувальних сіток для Збройних сил України.


У планах закладу ще багато проєктів

Українські прапори виготовляються власноруч. У Одеському будинку-інтернаті цю майстерню називають швацько-лікувальною. Тут проживають 85 вихованок, які потребують особливої освітньої підтримки. Педагоги зазначають, що рукоділля є найкращим способом заспокоїтися після тривог. Дівчата не лише шиють прапори, але й створюють патріотичні картини, вишиваючи їх бісером. Про творчість вихованок розповіла наша журналістка Аліна Оганезова.

"Наше бажання – бачити Україну у мирі, спокої та гармонії, щоб все стало на свої місця, щоб ми здобули перемогу, а наша країна стала наймогутнішою та найпрекраснішою. Ми прагнемо, щоб кожна людина повернулася додому живою і здоровою, а Україна була наповнена щастям і радістю", – поділилася вихователька інтернату.

Ганна щиро та з глибокими емоціями розповідає про перемогу України. Разом з іншими дівчатами вона проживає в Одеському дитячому будинку-інтернаті. Раніше в цьому закладі жили діти, але зараз більшість з них перебуває в евакуації. Директор будинку-інтернату зазначає, що війна суттєво змінила звичний уклад життя закладу.

"Перебувають тут 85 підопічних. Віком від 18 до 35 років. Всі діти, на жаль, сьогодні знаходяться в евакуації, тому це з одного боку, на жаль, із іншого - це є якийсь стимул того, що можна щось на час того, як вони в евакуації, щось можна комусь протягнути руку допомоги", - зауважив директор Андрій Печений.

Особливу увагу в закладі приділяють фізичній активності, творчій діяльності та опануванню важливих побутових навичок.

"Ми маємо кухню-студію, де учасники не лише освоюють кулінарні навички, а також вчаться прати, прасувати та користуватися різною побутовою і кухонною технікою. Під час занять ми накриваємо стіл, готуємо собі чай, смакуємо приготоване, робимо висновки про смак страв - смачно чи ні," - розповіла інструкторка з трудової адаптації Лідія Шпілінчук.

Дівчата активно підтримують військових. Раніше на курсах швейної справи вони створювали балаклави, а тепер зосередилися на виготовленні українських прапорів. За словами директора, їм вдалося надіслати на фронт вже близько трьох тисяч стягів.

"Я створюю прапори для нашої перемоги. Для нас, українців. Мені дуже подобається вишивати стрічками та вишивати гладдю," - поділилася вихователька Світлана.

Інша співробітниця будинку-інтернату, Яна, поділилася своїми враженнями: "Ми виготовляємо прапори і плетемо сітки. Мені все це дуже до вподоби — і плетіння сіток, і створення прапорів, і вишивка".

Пані Галина працює з дівчатами з особливими освітніми потребами понад 30 років. Жінка з гордістю розповідає про успіхи своїх вихованок та каже: крім патріотичної складової, швейна справа має і терапевтичний характер.

"Всі ми з нетерпінням очікуємо на цю перемогу, і вже не можемо дочекатися моменту, коли зможемо порадувати наших, як би це сказати, гостей та колег. Ми щиро любимо свою Україну і прагнемо, щоб вона якомога швидше здобула свободу та незалежність від росії," - підкреслила інструкторка з праці Галина Волочаєва.

Також влітку в дитячому будинку-інтернаті запровадили новий напрямок волонтерської роботи. Плетіння маскувальних сіток стало одним із найулюбленіших хобі для дівчат.

"На першому місці, це, напевно, корисно для хлопців, а потім уже для дівчат. Вони заспокоюються і вчаться краще організовувати свій час. Коли у них немає запланованих справ, вони приходять і з задоволенням проводять тут час," - поділилася думкою соціальна працівниця Олена Володимирівна.

Патріотичні теми присутні у творах вихованців будинку-інтернату. У цій експозиції можна побачити їхні роботи. За словами директора, подібні художні галереї не зустрічаються більше ніде в Україні. Заклад має чимало планів на майбутнє та нові проєкти.

"У мене є особиста мета і мрія, яка не є простою фантазією - створити унікальний проєкт центру соціальних послуг для дітей та молоді. Цей проект має на меті не лише надання соціальних послуг, але й розвиток з цих дітей особистостей шляхом навчання їх основам професій. Це вимагатиме значних зусиль для співпраці з громадами, звідки походять ці діти. Неприпустимо залишати без підтримки тих, хто позбавлений сім'ї," - підкреслив директор інтернату.

Поки дівчата своїми стараннями підтримують армію, заклад, після тривалої перерви, готується знову відкрити двері для дітей з інвалідністю, особливо з родин, які стали внутрішньо переміщеними.

Аліна Оганезова та Сергій Іщенко з Одеси представляють "5 канал".

Читайте також сюжет: Українська порноакторка Джозефіна Джексон знову допомогла військовим ЗСУ.

Related posts