В Києві стартував 53-й Міжнародний кінофестиваль "Молодість", який представить 123 фільми з 44 різних країн.


26 жовтня, в суботу, в Києві відбулося відкриття 53-го Міжнародного кінофестивалю "Молодість" у Будинку кіно. Цього року в програму фестивалю увійшли 123 фільми з 44 країн.

Київський кінофестиваль розпочався урочистою церемонією, яка триватиме протягом дев'яти днів. Відкриття фестивалю супроводжувалося хвилиною мовчання на знак пошани до всіх, хто загинув, як військові, так і цивільні, внаслідок російської агресії в Україні.

Під час церемонії організатори вручили одразу дві почесні відзнаки. Першу -- президентську нагороду і і Скіфського оленя за розвиток українського кіно від кінофестивалю Молодість отримав кінопродюсер і голова правління Асоціації Сприяння розвитку кінематографа в Україні - Дивись українське! Андрій Різоль. Друга -- почесний Скіфський олень за внесок у розвиток світового кіно отримав кінорежисер Мохаммад Расулоф.

Іранський кінорежисер Мохаммад Расулоф, відзначений нагородами Берлінського та Каннського фестивалів, який наразі відбуває 8-річний термін у в'язниці в Ірані, особисто з'явився на сцені Молодості, щоб прийняти свою нагороду. Цього року він також очолив журі міжнародного конкурсу та представить свій новий фільм "Насіння священного інжиру" на фестивалі.

"Сьогодні візит кожного іноземного гостя є символом солідарності з Україною. Я радий, що цього року нашим міжнародним журі керуватиме відомий іранський режисер-дисидент Мохаммад Расулоф. Він зазнав арешту на 10 років, пережив тортури та побиття, але все ж зміг покинути Іран. Цей режисер доводить, що навіть у умовах диктатури можна прагнути змін через мистецтво кіно", — зазначив генеральний директор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі, який особисто вручив нагороду режисеру.

Мохаммад Расулоф, у свою чергу, заявив про свою підтримку українському народу та висловив вдячність за можливість взяти участь у фестивалі.

"Коли мені надійшла пропозиція взяти участь у цьому фестивалі, я відчув тепло в душі. Я щасливий, що матиму можливість приєднатися до українського народу, бути тут і представити іншу частину Ірану, яка виступає проти свого уряду та висловлює підтримку Україні. Сподіваюся, що кінематограф також є важливою складовою боротьби, особливо під час війни, і має значний вплив," – зазначив він.

Фільмом, що відкрив фестиваль, стала польсько-українська стрічка "Дві сестри" під керівництвом режисера Лукаша Карвовскі. Як зазначив режисер зі сцени, створення цього спільного проекту стало яскравим свідченням тісних зв’язків між Польщею та Україною. Він висловив вдячність українській команді, яка долучилася до роботи над фільмом, та заявив про свою підтримку українському народу.

Згідно з сюжетом, сестри Яшміна та Малгоша з Варшави вирушають до населеного пункту на Харківщині, що опинився під російською окупацією, щоб забрати свого пораненого батька з лікарні. Ця стрічка, виконана в стилі роад-муві, показує, як змінюються стосунки сестер, які роками перебували в конфлікті, та як вони переосмислюють свої життєві цінності. Головні ролі в картині виконали акторки Кароліна Жепа та Марина Кошкіна, які також були присутніми на прем'єрі.

Цьогорічний фестиваль включає в себе конкурсну програму, що охоплює чотири різні категорії.

TEEN SCREEN — це програма, призначена для дітей та підлітків віком від 10 до 14 років. У складі журі цієї категорії: Валерія Горбенко, Злата Костюк, Кирило Пащенко, Кіра Труба та Поліна Дев'ятко. В рамках фестивалю відвідування фільмів у цій секції є абсолютно безкоштовним.

Національний конкурс короткометражного кіно — це програма, що представляє українські ігрові, анімаційні та документальні короткометражні роботи. До складу журі в цій категорії увійшли відомі особистості: Алевтина Кахідзе, авторка перформансів, малюнків, медіа-робіт і текстів, а також кураторка та освітянка; режисер, сценарист і монтажер Нікон Романченко; та журналіст і продюсер документальних фільмів Стефан Сьохан.

Документальний конкурс -- програма міжнародних повнометражних документальних дебютів. У складі журі письменник, виконавець, режисер Йон Банґ Карлсен, арт-менеджерка, кураторка мистецьких подій, дослідниця творчості Малевича Тетяна Філевська та режисер документальних фільмів, оператор, продюсер Віктор Норденшельд.

Міжнародний конкурс -- програма як ігрових, так і документальних повнометражних та короткометражних фільмів. Очолив це журі іранський кінорежисер Мохаммад Расулоф, директор FILMFEST HAMBURG у 2003-2023 роках, кінознавець та кіноменеджер Альберт Відершпіль литовська кінорежисерка Марія Кавтарадзе, українська акторка Анастасія Карпенко та український кінопродюсер Максим Асадчий.

Організатори фестивалю також підготували потужну позаконкурсну програму.

Події фестивалю проходитимуть у Будинку кіно та кінотеатрі Жовтень. І триватиме до 3 листопада. Переможців традиційно оголосять на церемонії закриття.

Related posts