Посібник без Криму. Власник видавництва розповів, чому сталася ця помилка.


Власник видавництва "Літера ЛТД" Сергій Макаревич прокоментував ситуацію з відсутністю Криму на піктограмі у підручнику з української мови для сьомого класу. Він заявив, що видавництво припустилося технічної помилки й перепросив за неї у всіх, кого обурила ця ситуація.

Слідкуйте за нами на YouTube: ми розкриваємо складні теми зрозумілою мовою!

Макаревич пояснив, що піктограму дизайнер завантажив з американського ресурсу Shuttestock.

"Це, по суті, платформа для торгівлі, де професійні дизайнери та ілюстратори діляться своїми творіннями, які доступні для покупки та подальшого використання всіма бажаючими," - зазначив він.

Видавництво уклало угоду з платформою Shutterstock, проте виявилося, що потрібний файл не такий вже й простий.

"Він складався з двох незалежних шарів: перший представляв материкову частину України, а другий — півострів Крим. Під час редагування другий шар виявився розташованим нижче білого фону. Ті, хто працює з Photoshop, можуть усвідомити, що це досить поширена ситуація," — зауважив Макаренко.

За словами автора, іконка, яку завантажила дизайнерка, не являла собою цілісний графічний елемент — півострів Крим виявився відокремленим від континентальної частини України. Однак, дизайнерка та головна редакторка цього не звернули уваги.

Макаренко зазначив, що до обох співробітниць були застосовані дисциплінарні заходи: дизайнерку звільнено, а редакторку оштрафовано. Він підтвердив, що видавництво ухвалило рішення відкликати всі підручники, це понад 40 000 примірників.

"У відповідь на ситуацію ми візьмемо на себе витрати для друку виправленого варіанту. Крім того, ми плануємо вдосконалити процес підготовки підручників. Запроваджуємо додатковий етап перевірки оригінал-макета незалежними фахівцями. Також видавництво 'Літера' ініціює створення загальнодоступної єдиної бази карт для використання в процесі підготовки шкільних підручників", - зазначив власник видавництва.

Він підкреслив, що компанія "Літера ЛТД" створить колекцію карт усіх країн у межах їх міжнародно визнаних територій, де Донбас і Крим ототожнюються з Україною, Абхазія та Південна Осетія асоціюються з Грузією, а Курильські острови вважаються частиною Японії.

Related posts