Офіс Генерального прокурора повідомив про ймовірну передачу ракет Іраном до Росії: наразі немає офіційних підтверджень | УНН


Між Офісом Генпрокурора та міжнародними партнерами відбувається співпраця щодо з'ясування, чи відбулась передача Іраном балістичних ракет росії. Про це повідомив керівник департаменту воєнних злочинів Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов журналісту УНН.

"Щодо балістичних ракет, наразі у нас немає підтверджених даних. Щодо безпілотників, безумовно, ми вже висунули звинувачення іранському генералу, який входить до складу інструкторів... Тобто, ми абсолютно впевнені в присутності іранських дронів. Щодо ракет з Ірану, то поки що ми не маємо підтверджень їх використання. Проте, з огляду на інформацію, що надходить від наших міжнародних партнерів, я особисто не маю жодних сумнівів, що це могло мати місце", - зазначив Бєлоусов.

Він підкреслив, що якщо іранські балістичні ракети справді опиняться в руках Росії, це стане дуже сумною новиною.

"Іран володіє потужними ракетами різних дальностей. У разі їх передачі, нам буде важко впоратися без підтримки західних партнерів. Ми усвідомлюємо, що для знищення однієї ракети потрібні спеціалізовані системи, які є досить дорогими. Якщо мова дійсно йде про двісті балістичних ракет, то нам потрібно мати кілька сотень ракет-перехоплювачів", - підкреслив Бєлоусов.

Він зазначив, що Офіс Генерального прокурора продовжить збирати дані.

"Ми продовжимо нашу роботу і будемо збирати цю інформацію. Якщо вона знайде підтвердження, ми готові притягнути винних до відповідальності, навіть у відсутності, адже це дійсно важливий етап," - зазначив Бєлоусов.

Також він розповів, за яких умов, окрім застосування рф ракет, Україна зможе дізнатися про передачу іранських балістичних ракет.

"Ми здатні отримати дані з різних джерел, включаючи розвідувальні, та документи від наших партнерів (докази - ред.), які підтверджують наявність відео чи фотоматеріалів, що вже є у них в наявності," - зазначив Бєлоусов.

Відповідаючи на запит про те, чи триває співпраця з міжнародними партнерами для з'ясування можливості передачі ракет Російської Федерації, Бєлоусов зазначив: "Так".

Додаток

Згідно з інформацією, опублікованою The Wall Street Journal, Іран надав Росії балістичні ракети короткого радіусу дії, однак точна кількість та дата передачі залишаються невідомими. Як повідомляє Інститут вивчення війни, Тегеран погодився на цей обмін, сподіваючись отримати винищувачі Су-35.

7 вересня Міністерство закордонних справ України висловило серйозну тривогу з приводу потенційної передачі Іраном балістичних ракет Росії. Українська сторона закликала Іран утриматися від постачання будь-яких видів зброї та військової техніки до Росії, наголошуючи на можливих негативних наслідках для двосторонніх відносин.

8 вересня було оприлюднено інформацію, що іранський парламентарій Ахмад Бахшайеш Ардестані підтвердив новини про те, що Тегеран постачає балістичні ракети до Росії. У той же час, речник іранського Міністерства закордонних справ Нассер Канаані спростував цю інформацію.

До МЗС було викликано тимчасового повіреного у справах Ірану в Україні Шахріяра Амузегара та у жорсткій формі висловлено попередження про те, що підтвердження факту постачання Іраном балістичного озброєння росії матиме руйнівні та непоправні наслідки для українсько-іранських двосторонніх відносин.

10 вересня речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий прокоментував можливу передачу Іраном балістичних ракет Росії, зазначивши, що Україна розглядає всі варіанти дій, включаючи можливість розірвання дипломатичних відносин з Іраном.

США підтвердили постачання Іраном балістичних ракет росії та запроваджують санкції.

Related posts