Нова стратегія: чоловіки намагаються перетнути кордон України під виглядом іноземців, щоб згодом мати можливість залишити країну - Деталі | Експрес онлайн.


Громадянин України намагався перетнути кордон між Польщею та Україною, використовуючи фальшивий документ. На контрольному пункті він пред'явив паспорт, в якому зазначалося, що він є болгарським підданим.

Польські прикордонники виявили фальшивку в Медиці. Як повідомляють, всередині документа була прикріплена підроблена картка з даними. Цю інформацію опублікувала польська щоденна газета Rzeczpospolita.

У пред'явленому "болгарському" паспорті 32-річного українця правоохоронці виявили втручання, яке полягало у зміні сторінки з біоданими. "Дані в паспорті були фіктивними, а паспорт із заданим номером був виданий іншій особі. Чоловік зізнався, що скористався фальшивим документом. Він пояснив, що купив документ в Іспанії за 1500 євро", - зазначив лейтенант прикордонної служби Пьотр Закелаж, речник прикордонного підрозділу Бещад.

Чоловік не був у розшуку у правоохоронних органів. Проте він вирішив піти на ризик, оскільки у молодого українця, захопленого в Медиці, завершився термін дії паспорта. Він не звернувся до консульства для отримання довідки на в'їзд у країну, оскільки це вимагало б реєстрації в українській системі Резерв+ для військовозобов'язаних.

Справжню особу українця встановили на основі документів, надісланих його родичами. "Хоча це перший випадок такого роду, у відповідних службах не відкидають можливості, що це може стати новим трендом, який дозволить українським чоловікам призовного віку нелегально в'їжджати в Україну, використовуючи підроблені паспорти з іноземними даними та громадянством, а потім безпечно повертатися до Європи", - повідомляє Rzeczpospolita.

Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Вєслав Щепанський впевнений, що одним із можливих факторів могла стати "переживання щодо призову до армії в Україні".

"Молоді українські чоловіки, які перебувають у Європі і хочуть в'їхати до своєї країни, наприклад, щоб відвідати родичів або покласти на депозит зароблені в Європі гроші, можуть намагатися таким чином обійти систему і не "виділятися" на своєму кордоні. Завдяки цьому вони зможуть повернутися", - визнає міністр Щепанський, який наголошує, що використання фальшивого документа є злочином.

Чоловік, затриманий у Медиці, після бесіди з прокурором отримав шестимісячний термін ув'язнення, який було відстрочено на два роки.

На сьогоднішній день отримати новий паспорт можливо виключно в Україні, що спричинило великий інтерес серед українців, які виїхали за кордон. Нещодавно вони звернулися зі скаргою до омбудсмена, оскільки 18 травня набрав чинності новий закон, що стосується мобілізації для військовослужбовців України.

Усі чоловіки віком від 18 до 60 років, включно з українцями, які перебувають за межами країни, мають оновлювати свої персональні дані в додатку Резерв+. У випадку з чоловіками за кордоном невиконання цього обов'язку призведе до відмови у наданні консульських послуг, наприклад, у видачі паспорта, а без цього вони не зможуть легально перебувати на території ЄС (у Польщі до 30 вересня, але лише для власників статусу UKR, тобто біженців від війни).

Протягом останніх двох з половиною років Польща надала статус UKR більше ніж 1,8 мільйонам українців. Серед них майже 14% складають чоловіки у віці від 18 до 65 років. Проте точна кількість тих, хто наразі перебуває на території Польщі, залишається невідомою.

Related posts