Хакери можуть зацікавитися вами: експерти склали список термінів, які не рекомендується шукати в Google.
Експерти рекомендують бути обережними при введенні запитів у пошукові системи, адже інакше можна випадково натрапити на шкідливе ПЗ, яке дасть можливість зловмисникам отримати доступ до ваших особистих відомостей.
Експерти, які займаються протидією кіберзлочинності, зауважують, що введення певних слів і фраз у Google може призвести до зараження вашого пристрою вірусом, що дозволяє злочинцям отримати доступ до ваших особистих даних. Цю інформацію повідомляє британське видання Daily Star.
Журналісти повідомляють, що зловмисники створюють вебсайти, які мають на меті привабити неуважних користувачів Інтернету на підступні сторінки, які контролюються ними. Після цього вони можуть використовувати будь-які введені або підключені дані, щоб обчистити своїх жертв.
Зокрема, минулого тижня компанія Sophos виявила, що австралійці, які шукають фразу "чи легальні бенгальські коти в Австралії", можуть отримувати небезпечне ПЗ через результати пошуку за через так зване SEO-отруєнням -- точно за цією фразою, людина переходить на сайт, який контролюють хакери та вкрадуть персональні дані.
Хакери також почали активно використовувати рекламу в пошукових системах, орієнтуючись на запити, які займають топові позиції в результатах пошуку. Це, зокрема, стосується таких категорій, як продаж тварин, новини, вживані товари, послуги оренди та вакансії.
Згідно з висловлюваннями Бена Ван Пелта, засновника TorGuard, важливо бути пильними щодо запитів на кшталт "номер служби підтримки клієнтів" і "простих позик", оскільки зловмисники часто видають себе за представників технічної підтримки. Також експерт рекомендує звернути особливу увагу на такі фрази, як "доступний кредит", "схеми швидкого заробітку" та "високооплачувана віддалена робота".
ЗМІ пише, що серед фраз, які мають насторожити людину в гугл-пошуку, є "безоплатні звіти", "дистанційна бесіда", "гугл автентифікатор", "психологічна стійкість", "ментальне здоров'я". Фахівці з кібербезпеки пишуть, що саме в графі замовлення товарів і послуг, де потрібно вводити свої дані та рахунок картки, хакери не погребують викрасти ці дані для персонального збагачення. Ще одна стоп-фраза стосується чоловіків, які можуть вказати слово "віагра" чи "купити віагру онлайн".
Експерт з кібербезпеки компанії ESET Джейк Мур закликає користувачів бути уважнішими до веб-сайтів та інформації, яку вони містять. Він наголошує на важливості ретельної перевірки офіційних ресурсів і уникнення введення своїх особистих даних, щоб не потрапити в неприємності. Також фахівець радить уникати завантаження файлів з ненадійних порталів, де можуть бути різноманітні документи — від текстових до виконуваних. Найкраще перевіряти такі файли за допомогою антивірусних програм або, якщо є можливість, просто видаляти їх.
Нагадуємо, що Фокус раніше повідомляв про десять онлайн-звичок, які можуть призводити до злому пристроїв хакерами. Серед них – використання простих паролів, нехтування двофакторною автентифікацією та активне користування публічними Wi-Fi мережами. Кожному інтернет-користувачеві варто позбутися цих звичок, якщо він прагне захистити свої фінанси та особисту інформацію.
Ми також обговорювали 6 методів для виявлення на Android-смартфонах програм, які можуть викрасти ваші дані. Шкідливі додатки здатні в фоновому режимі витрачати заряд батареї, викрадати конфіденційну інформацію, заповнювати ваш домашній екран рекламою та навіть отримувати контроль над вашим пристроєм.