Вікторія Романюк стала новою очільницею Могилянської Школи Журналістики.
Колишній директор школи Євген Федченко після 18-річного керівництва залишається доцентом у команді. Вікторія Романюк планує продовжити розвиток медіаосвіти в умовах нових викликів, зокрема у час війни.
З 1 вересня 2024 року кандидатка наук з культурології Вікторія Романюк стала новою очільницею Могилянської школи журналістики НаУКМА, замінивши на цій посаді Євгена Федченка, який керував школою протягом 18 років.
В інтерв'ю для "Детектор Медіа" Вікторія Романюк поділилася, що тривалий час обіймала посаду заступника у Федченка, і разом вони активно працювали над розвитком школи та медіаосвіти в Україні. Вона наголосила на важливості продовження спільної роботи як єдиної команди, зберігаючи раніше визначені стратегічні напрямки.
Євген Федченко — видатний спеціаліст, лідер та новатор у галузі медіаосвіти. Мала честь співпрацювати з ним останніми роками над численними чудовими освітніми та медійними ініціативами, такими як StopFake. Для мене велика честь продовжити цю справу й надалі. Євген Федченко залишиться частиною Могилянської школи журналістики та продовжуватиме викладати. Переконана, що саме наша команда та її згуртованість — найбільше досягнення школи журналістики, і дуже хочу, щоб ми продовжували працювати в цьому дусі, — підкреслила Романюк.
Посадовиця зазначила, що сьогодні школа стикається з новими викликами, особливо в умовах війни, коли медіаосвіта набуває критичного значення. Вона наголосила на важливості підготовки висококваліфікованих журналістів, здатних працювати в інформаційному середовищі, включно з умовами війни.
"Коли мова йде про бачення, стратегії та зміни, першочерговим завданням на сьогодні є журналістика в умовах війни, медіаосвіта в умовах війни, та функціонування медіа в умовах війни. Ці нові виклики потребують інноваційних підходів та рішень. Надзвичайно важливо підготувати висококваліфікованих фахівців, які швидко інтегруються у спільноту українських журналістів. Вони повинні мати змогу відповідально та етично використовувати свої знання і навички на благо суспільства," — підкреслила пані Вікторія.
Вона додала, що "журналістика нині є частиною зокрема й інформаційної війни і підготувати якісних журналістів, які можуть працювати в умовах війни, з різними технологіями і різними аудиторіями - дуже важливе завдання".
У планах нової директорки - посилити здобутки школи, розроблення освітніх програм, залучення міжнародних експертів та створення нових наукових інструментів для досягнення цих цілей.
Євген Федченко, який раніше очолював Могилянську Школу Журналістики, продовжує працювати в колективі як викладач. Це свідчить про збереження спадкоємності та єдності у розвитку школи.
Раніше ми інформували, що до Дня Незалежності України Києво-Могилянська академія презентувала книгу Сергія Квіта, який є засновником Могилянської школи журналістики.