МАГАТЕ забезпечить Україну допомогою в завершенні будівництва Хмельницької атомної електростанції.


Міжнародне агентство з атомної енергії забезпечить Україні технічну допомогу для завершення будівництва блоків Хмельницької атомної електростанції.

Україна досягла завершальної стадії переговорів з Болгарією про постачання реакторів, інформує прес-служба Міністерства енергетики.

"МАГАТЕ підтвердило свою підтримку планам України щодо розвитку атомної енергетики, зокрема завершення будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС, і висловило готовність надати технічну допомогу для цього проєкту", - зазначено у повідомленні.

Будівельні роботи можуть стартувати одразу після того, як Верховна Рада ухвалить необхідний законопроєкт.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висунув ініціативу щодо створення місії технічної підтримки, яка має на меті безпечну інтеграцію нових елементів у існуючі системи.

Планується, що добудова ХАЕС-3 триватиме три роки, а для ХАЕС-4 – чотири роки. Однак для старту робіт необхідно отримати дозвіл від Верховної Ради, яка наразі не готова розглядати відповідний законопроєкт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість відключень електроенергії зросте: на Південноукраїнській атомній електростанції сталася аварійна ситуація.

Хмельницька атомна електростанція знаходиться на заході України, на перетині трьох областей: Хмельницької, Рівненської та Тернопільської. Її будівництво розпочалося у 1981 році. Станом на сьогодні, станція оснащена двома реакторами. Перший з них був введений в експлуатацію у 1987 році, а другий – у 2004 році. Обидва енергоблоки мають реактори типу ВВЕР-1000, що забезпечують загальну потужність у 2000 МВт.

Згідно з планом, станція повинна була складатися з чотирьох енергоблоків, однак третій і четвертий з них були зведені лише частково.

Енергоатом планує завершити будівництво двох енергоблоків ВВЕР-1000 і побудувати два потужніші енергоблоки за американською технологією AP1000, які зможуть видавати до 1200 МВт. Якщо ці плани реалізують, загальна потужність Хмельницької АЕС перевищить 6000 МВт. Вона стане найбільшою в Європі.

Related posts