Операція Збройних Сил України в Курську затримує елітні підрозділи російських морських піхотинців і десантників – 47-ма окрема мотострілецька бригада. 12.11.2024


Ілюстративне фото з відкритих джерел

Росіяни залучили на Курщині 50 тисяч військових

Яка обстановка нині на Курщині?

На сьогоднішній день можна зазначити, що противник активізував свою діяльність у Курській області. Від піхотних атак вони перейшли до використання бронетехніки. Вчора, 11 листопада, військовослужбовці 47-ї окремої механізованої бригади знищили 10 одиниць російської бронетехніки, серед яких три БТРи, що підірвалися на мінах, а решта техніки була знищена за допомогою наших FPV-дронів. Крім того, російські піхотинці намагалися покинути свою техніку. Всього на цьому напрямку задіяно близько 50 тисяч окупантів. Очікуємо, що вони, як і на інших напрямках, зокрема у Покровському, спробують витіснити нас за рахунок чисельності. Проте наразі критичної ситуації для нас не спостерігається. Незважаючи на втрати, російські війська продовжують інтенсивні штурмові дії, і в деяких випадках ми фіксуємо інтервали між атаками, які становлять лише 10-15 хвилин.

Масове застосування військових із КНДР поки що не спостерігається

Ми також отримали інформацію про наявність військових з Північної Кореї, яких тренують російські інструктори та які беруть участь у бойових діях, зокрема, на Курщині. Хто саме воює проти нас, які представники КНДР перебувають у цьому регіоні і що відомо про їхню діяльність?

У зоні відповідальності 47-го окремої механізованої бригади ЗСУ ми не бачили військових із КНДР. Якщо говорити про наших суміжників, побратимів з інших бригад, з якими ми воюємо поруч, вони також не фіксували військових із КНДР. Проте ми бачили, як у соцмережах гуляють фото, що воїни Збройних сил України беруть в полон цих військових. Проте розуміємо, що наразі це поодинокі випадки і масове застосування цих військових на цьому напрямку поки ми не спостерігаємо.

Наступ російських сил на Курщині створює ідеальні умови для того, щоб знищити їхні бригади.

За даними The New York Times, існує 50-тисячне формування військових з Росії та Північної Кореї, яке готується до великомасштабного контрнаступу в Курській області. Чи підтверджують ваші спостереження цю інформацію?

Російські загарбники активізували свої дії в цьому районі, і якщо раніше їхні операції обмежувалися лише піхотними атаками без використання техніки, то тепер ми спостерігаємо колони бронетехніки, які просуваються з десантом. Наразі нам вдається ефективно знищувати їхні сили. Є інформація, що вони планують масштабний наступ. Важливо усвідомлювати, що на всіх ділянках фронту, де ми присутні, коли росіяни починають активні дії, Збройні сили України перебувають у обороні, що створює чудову можливість ліквідувати якомога більше ворогів. Вони масово відправляють своїх військових на забій, і це стає ідеальним шансом "обнулити" російські бригади. Наприклад, коли ми перебували на Авдіївсько-Покровському напрямку і вперто тримали оборону, лише наша 47-ма бригада знищила понад 17 тисяч окупантів — це еквівалент 4-5 бригад, а також знищила 400 одиниць російської техніки. Тож битва триває, і ми повинні покладатися лише на себе.

Якби не проведення Курської операції українськими збройними силами, елітні підрозділи Російської Федерації могли б бути перекинуті до Донбасу.

Декілька днів тому міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що вже мали місце перші сутички між Збройними силами України та північнокорейськими військовими в Курській області Росії, хоча вони поки що були невеликими за масштабами. Чи стикалася ваша бригада з подібними інцидентами?

Ні, зіткнень у нас не було. Наразі ми протистоїмо їхнім елітним підрозділам. Це 155-та бригада морської піхоти, 810-та бригада морської піхоти та 56-й десантно-штурмовий полк ЗС РФ. До речі, ми вже мали з ними зустріч під час контрнаступу ЗСУ на Мелітопольському напрямку. Російські сили залучили свої найкращі підрозділи, і це позитивний момент. Якби ми зараз не діяли на Курщині, ці елітні війська продовжили б свою активність на Покровському напрямку (Донбас), на Курахівському напрямку (Донбас) або могли б перейти в наступ на Запорізькому напрямку.

Зображення: Анастасія Блищик/Фейсбук

FPV-дрони, артилерійські системи та мінометні установки — ключові елементи озброєння.

Ви повідомляєте, що російські війська знову вирушили в колоні на бойових машинах з десантниками на борту. Яка саме техніка використовується?

Ні, це звичайна їхня стара радянська техніка: БТРи, БМП і танки. Ми не бачимо сучасних зразків озброєння. Наприклад, Покровському напрямку, була новіша техніка.

Яка ситуація з використанням дронів у Курській області?

Насправді все залежить від погоди, тому що нещодавно був дощ, туман, то неактивно літали безпілотники -- ані наші, ані ворожі. Але в цілому, коли погода дозволяє, то активно працюють їхні FPV, зокрема нічні. Тобто активно противник застосовує дрони. Але також і ми активно це робимо.

Вжити всіх заходів, щоб ворог не наблизився до наших піхотинців.

Ми рідко обговорюємо використання стрілецької та снайперської зброї, особливо в контексті Курського напрямку. Які ваші думки з цього приводу?

Війна зазнає суттєвих змін. Під час АТО та ООС снайпери могли безперешкодно ховатися в лісах чи зарослях, проте сьогодні активно діють як наші, так і ворожі безпілотники. Як ми вміємо виявляти снайперів противника, так і вони здатні виявляти наших. Це значно ускладнює діяльність снайперів. Крім того, навіть якщо снайпер займе позицію в будівлі або багатоповерхівці, існує ризик, що її знищать за допомогою авіаційних бомб. Отже, війна еволюціонує, а тактика наших військових також змінюється відповідно до нових умов.

Щодо стрілецької зброї, українські військові вживають всіх заходів, щоб уникнути її використання піхотою. Основною метою є недопущення наближення ворога до наших бійців. Саме з цієї причини активно застосовуються FPV-дрони, а також працюють артилерія та міномети, що підкреслює пріоритетність цих видів озброєння.

Інтенсивність боєзіткнень -- кожні 10-15 хвилин

Відзначається, що певні журналісти та військовослужбовці, які перебувають на найактивніших ділянках фронту, зокрема в Донеччині, повідомляють про те, що бойові дії тривають практично кожні 10-15 хвилин. Яка ж ситуація з інтенсивністю бойових дій у Курській області?

Ситуація залишається незмінною. Коли російські війська намагаються просуватися вперед, одна з їхніх груп зазнає ураження, після чого слідує інша група тим самим шляхом. Вони, очевидно, застосовують тактику обхідних маневрів або намагаються прорватися в проміжках між бригадами. Деякі підрозділи намагалися атакувати фронтально, але безрезультатно.

Related posts