Культурне життя в регіонах повинно не лише існувати, а й прогресувати, генеруючи нові ідеї та проекти, - зазначає Точицький.
Потрібно забезпечити такі умови, які не лише дозволять культурі існувати в різних регіонах, а й сприятимуть її розвитку та виникненню нових креативних ініціатив.
Цю інформацію озвучив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у своєму відеозверненні під час форуму "Відновлення громад через культуру", повідомляє Укрінформ.
"Забезпечення культурних послуг у громадах повинно ґрунтуватися на принципах ЮНЕСКО щодо захисту та підтримки різноманіття культурного самовираження. Саме тому Міністерство культури та стратегічних комунікацій України ставить за пріоритет створення умов, які сприятимуть не лише виживанню культури в регіонах, але й її розвитку та генеруванню нових креативних продуктів. Ці продукти можуть підсилити представлення України на міжнародній арені," - зазначив Точицький.
Він підкреслив, що децентралізація — це не просто передача повноважень від центральних урядових структур до місцевих, а також ефективний засіб для стимулювання розвитку громад. Це дозволяє їм не лише зберігати свою культурну спадщину, але й активно впливати на своє майбутнє.
"Центральним у цьому процесі є трансформація культурних послуг. Переосмислюючи, як ми надаємо доступ до культури - через бібліотеки, музеї, творчі простори, - ми можемо гарантувати, що кожен українець матиме можливість реалізувати свій творчий потенціал", - сказав міністр.
На його думку, унікальність кожної громади, її художні звичаї та традиції формують своєрідну мозаїку, що в сукупності визначає спільну ідентичність. Він акцентував увагу на тому, що ці практики мають величезну цінність і на глобальному рівні.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, більшість жителів місцевих громад, незважаючи на війну, висловлюють потребу в отриманні культурних послуг та їх розширенні.