"Крок до глобального конфлікту": Дикий розкрив можливі наслідки відправки північнокорейських військ в Україну.
На думку ветерана АТО, якщо присутність військових радників вважається нормальною практикою, то факт залучення піхотних підрозділів на фронт вже не можна приховати.
З'явилися нові повідомлення в медіа про те, що в Росії тисячі військових з Північної Кореї проходять навчання задля участі у конфлікті між РФ та Україною. Ветеран АТО, колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий вважає, що такий крок з боку Москви та Пхеньяна може призвести до розширення цього конфлікту в глобальний масштаб.
Як він підкреслив в ефірі телеканалу FREEДOM, Північна Корея насправді вступила в конфлікт проти України на стороні Росії. Проте на даний момент її участь залишається обмеженою, і основним аспектом є постачання північнокорейських боєприпасів для армії окупантів.
"Постачання 2023 року стали рятівним колом для Російської Федерації, запобігши снарядному дефіциту. Відомо, що на даний момент було доставлено не менше 3 мільйонів снарядів з Північної Кореї. Без цих поставок ситуація на фронті виглядала б зовсім інакше. Вони надають Росії можливість підтримувати свою артилерійську перевагу, яка наразі приблизно в п’ять разів перевищує українські запаси. У найкращі часи ця перевага сягала 10-12 разів. І це, безсумнівно, заслуга Кім Чен Ина", - зазначив Дикий.
Як зазначив він, незважаючи на велику кількість снарядів, що постачаються з РФ, їхня якість викликає питання. Він також нагадав про інформацію, що свідчить про те, що під час перевірки боєприпасів артилеристами РФ в одному ящику виявили снаряди, які відрізнялися один від одного. Подібна ситуація спостерігається і з балістичними ракетами, що надходять до Москви з Північної Кореї.
Цілком можливо, що через низьку якість боєприпасів з Північної Кореї між військовим керівництвом Росії та північнокорейськими партнерами міг виникнути певний конфлікт.
"Цілком ймовірно, що російська сторона звернулася з проханням пояснити, чому отримані боєприпаси виявилися низької якості. У відповідь Північна Корея могла надіслати своїх спеціалістів до Росії, аргументуючи це тим, що росіяни не знають, як правильно їх використовувати. Це доволі звичайна практика: коли країна отримує нову зброю, зазвичай разом із нею прибувають і професіонали, які мають досвід її застосування. Таким чином, вперше в цій війні на сцені з'явилися корейські офіцери, в основному ракетники", - зазначає ветеран АТО.
Проте, в даний момент західні засоби масової інформації почали обговорювати можливість того, що КНДР не просто надішле фахівців для роботи з боєприпасами, а відправить своїх солдатів для безпосередньої участі в бойових діях. Як підкреслив Дикий, це "зовсім інша справа". Якщо присутність військових консультантів є звичайною практикою, то поява піхотних підрозділів на фронті стане вже очевидним фактом.
"І це завжди вважається прямим вступом країни у війну. Якщо на українській землі з'являться північнокорейські підрозділи, то це взагалі змінює формат цієї війни. Вона стає не війною між двома країнами, а конфліктом, до якого безпосередньо залучені треті країни. Тобто війна з європейської стає як мінімум євразійською. Тобто пряма участь армії КНДР - це буде величезний крок взагалі до переростання цієї війни у світову", - резюмував Євген Дикий.
Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що до завершення року на українському фронті можуть з'явитися військовослужбовці з Північної Кореї. Солдати КНДР наразі проходять навчання в Росії з метою можливого подальшого розгортання разом із російськими військами. Йдеться про тисячі північнокорейських піхотинців.
Військово-політичний експерт Олександр Коваленко зазначає, що включення підрозділів з північнокорейських солдатів до російських окупаційних сил є "абсолютно обґрунтованим", оскільки для продовження конфлікту необхідність у людських ресурсах залишається на першому місці для диктатора Володимира Путіна.