Костін: виявлено 51 особу, яка має відношення до атак на цивільну інфраструктуру України.
Андрій Костін розповів про встановлення 51 представника держави-агресора, причетного до невибіркових обстрілів
Українські прокурори та слідчі встановили 51 представника держави-агресора, причетного до невибіркових обстрілів цивільної інфраструктури. Про це в ефірі телемарафону повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін.
На сьогодні за невибіркові обстріли та бомбардування вже повідомлено про підозру 51 російському військовослужбовцю. Щодо 21 особи розслідування завершено та обвинувальні акти скеровано до суду. 10 воєнних злочинів засуджено.
Генеральний прокурор зазначив, що атаки на цивільні інфраструктурні об'єкти перетворилися на найбільш поширене злочинне діяння, яке армія Російської Федерації здійснює на території України. Серед цілей цих обстрілів опинилися житлові будівлі, медичні заклади, освітні установи та об'єкти енергетичної інфраструктури.
Атаки на цивільну інфраструктуру -- найпоширеніший воєнний злочин. З початку повномасштабного вторгнення в Україні зруйновано або пошкоджено понад 184 000 цивільних обʼєктів. Серед них понад 3400 закладів освіти. Понад 800 медичних установ. Крім того, росія здійснила понад 1000 обстрілів більше ніж двохсот обʼєктів енергетики в усіх областях України.
Офіс Генерального прокурора активізує співпрацю з Міжнародним кримінальним судом для проведення розслідувань щодо цих нападів та виявлення осіб, які до них причетні. На сьогоднішній день МКС видано чотири ордери на арешт представників російського військового командування за їхню участь у масштабних атаках на цивільні об'єкти та критичну інфраструктуру України.
Андрій Костін також додав, що Україна розслідує злочини, повʼязані з пропагандою та мілітаризацією дітей на окупованих територіях.
Держава-агресор на анексованих територіях здійснює ідеологічний вплив на українських дітей, активно залучаючи їх до діяльності парамілітарних формувань.
На даний момент триває розслідування 11 кримінальних справ, пов'язаних із пропагандою та мілітаризацією дітей. До суду вже направлено 9 обвинувальних актів, а 4 особи отримали вироки.
Дітям надають російські паспорти та змінюють їхні дані, "перевиховуючи" у дусі російської пропаганди, залучаючи до "Юнармії" та інших парамілітарних формувань. Лише в Криму було створено близько 900 загонів, до яких вступило понад 29 000 дітей. Відповідно до наказу міністра освіти Росії, неповнолітніх учасників "Юнармії" можуть залучати до бойових дій проти України.
Від початку масштабної агресії зафіксовано приблизно 4 тисячі кримінальних справ, пов'язаних із злочинами, скоєними щодо дітей.
Найбільша кількість випадків зафіксована в Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Сюди входять такі злочини, як викрадення, незаконне позбавлення волі, примусова депортація та сексуальне насильство. У зв'язку з воєнними злочинами проти дітей 54 особам висунуто підозри. Щодо 44 з них розслідування завершено, і справи передані до судового розгляду. 31 воєнного злочинця вже отримали вироки. Ця діяльність триває безперервно.
Нагадаємо, зареєстровано 141 тис. і більше воєнних злочинів росії.