Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про підвищення податкових ставок для подальшого розгляду у другому читанні.
Комітет Верховної Ради, що займається профільними питаннями, висловив свою підтримку законопроєкту №11416-д, який передбачає підвищення податків, для другого читання. Про це повідомив Ярослав Железняк, першій заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.
За його інформацією, 19 членів парламенту підтримали рішення, троє утрималися від голосування, а один висловився проти. Цього місяця планується обговорення законопроєкту в сесійній залі, а частина його положень вступить в силу також у жовтні.
Законодавча ініціатива:
підвищує військовий збір з 1,5% до 5%, вводить військовий збір для фізичних осіб-підприємців, передбачає, що банки будуть сплачувати 50% від цьогорічного прибутку, підвищує мінімальний податок на земельні ділянки, встановлює 25% податку на прибуток для фінансових установ, запроваджує щомісячну звітність з податку на доходи фізичних осіб (з січня 2025 року) – раніше зазначалося, що це необхідно для "економічного бронювання", збільшує ренту на видобуток щебеню, звільняє кешбек від оподаткування.
Щодо теми "економічного бронювання" представник Міністерства економіки Віталій Кіндратів, згідно з інформацією Железняка, повідомив, що наразі вивчається кілька можливих варіантів.
"Типу сказали, що переходять від критичності підприємства до критичності працівника. Начебто на рік, але з щомісячним підтвердженням зарплати", - сказав Железняк.
Вирішення цього питання щодо альтернативи мобілізації прийматиме "політичне керівництво".
Зростання податкових ставок в Україні Цього року Україні бракує 500 мільярдів гривень для фінансування своїх збройних сил. Оскільки отримати ці кошти від міжнародних партнерів не вдалося, було ухвалено рішення про підвищення податків. У липні уряд представив відповідний законопроєкт. Профільний комітет підготував альтернативний варіант на основі урядових пропозицій, але для його ухвалення не вистачило лише двох голосів. Документ було винесено на повторне перше читання, і в кінцевому підсумку його прийняли в першому читанні. Загалом, для пошуку додаткових джерел доходу до бюджету, прем'єр-міністр зазначив, що розроблено чотири основні кроки. Один з них отримав назву "економічне бронювання" або, як його охрестили в уряді, принцип "воюй або працюй". Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що підвищення податків матиме вплив на бізнес, але всі інші можливості держави вже вичерпані.