Міністр оборони Італії заявив, що G7 не в змозі розв'язати глобальні конфлікти, проте "повинен вплинути на інші країни".

Міністри оборони країн G7 під час одноденної зустрічі в Італії долучили до розмови представників НАТО, Євросоюзу та міністра оборони України Рустема Умєрова, а у підсумковій декларації запевнили Україну у короткостроковій і довгостроковій підтримці.
Глава міністерства оборони Італії Гвідо Крозетто повідомив пресі, що G7 не в змозі самостійно подолати глобальну напруженість, але має відігравати активну роль у заохоченні дій з боку міжнародної спільноти.
"G7 має бути як овід, який має силу вжалити решту світу", - цитує міністра агенція Reuters.
Як повідомив Голос Америки, міністри оборони пообіцяли на цій зустрічі неухильну підтримку України на шляху до НАТО та уточнили, що це включатиме військову допомогу у короткостроковій і довгостроковій перспективі.
У фінальній декларації держав G7 було підтверджено "незворотний курс Києва на повну євроатлантичну інтеграцію, що включає в себе й приєднання до НАТО".
Міністр оборони України Рустем Умєров подякував партнерам за підтримку України та військових у протистоянні російській агресії.
"Говорили про розвиток оборонної промисловості України, Європи та світу. Запропонував партнерам інвестувати в наш ОПК. Відкриття виробництв в Україні пришвидшить постачання зброї та боєприпасів", - розповів Умєров у Фейсбуці.
Умєров підкреслив, що це вперше міністри оборони країн Групи семи зібралися для обговорення глобальної безпеки. Він звернувся до представників демократичних держав, зазначивши: "Автократії не бояться загострення, тому наші рішення повинні бути рішучими".
Radio France Internationale звертає увагу на те, що міністри оборони Групи семи зустрілися в Неаполі, де також розташована база НАТО.
Дискусія охоплювала питання, що стосуються ситуації в Лівані та Ізраїлі, а також діяльності ХАМАСу і Хезболли, з акцентом на роль миротворців ООН у Лівані в умовах агресії з боку Хезболли.
До складу G7, окрім Італії, також входять Сполучені Штати, Канада, Франція, Німеччина та Великобританія.