Учасник резонансної справи був призначений на нову посаду в Волинській митниці: як це коментують.


В представництві митниці стверджують, що не мали жодних таємниць.

Скандальний волинський митник, який був фігурантом гучної корупційної справи, отримав нову посаду. Він працює вже близько місяця, а на Волинській митниці до нього немає претензій.

Мова йде про Михайла Бурдейного. Першим про це повідомив журналіст Євген Плінський, який охарактеризував Бурдейного як "легенду корупції".

Приблизно два тижні тому, у середині жовтня, керівник Волинської митниці Андрій Чаборай ухвалив незвичне рішення, призначивши на посаду заступника начальника митного посту "Ягодин" одну з найспірніших фігур у митній службі – Михайла Бурдейного. Бурдейний, який за роки своєї діяльності став символом корупції та тривалим учасником контрабандних схем у Волині, тепер обіймає посаду начальника зміни (ВМО 6). Це той самий митник, якого влітку 2021 року затримало Державне бюро розслідувань під час спроби перевезти до Києва 700 000 доларів, що належали Волинській митниці. Співробітники волинської митниці досі не отримали офіційного підтвердження цього призначення, а інформацію про наказ намагаються приховати, аби вона не потрапила до ЗМІ, повідомляє журналіст.

Слід зазначити, що на Волинській митниці підтвердили цю інформацію "Телеграфу" та надали детальний коментар з цього питання.

Пресслужба Митниці підкреслила, що інцидент з Бурдейним відбувся у 2021 році, коли в його багажнику виявили 700 тисяч доларів. На сьогодні ж, згідно з її даними, усі підозри проти нього були відхилені.

Отже, цей чоловік не має легітимного статусу, оскільки він не був засуджений або визнаний винним у будь-якому злочині. Я можу підтвердити, що з жовтня цього року він працює у Волинській митниці. ВМО-6, як зазначено в даних Плінського, є відділом митного оформлення, або, інакше кажучи, зміною, - повідомила прес-секретар Валентина Черниш.

При цьому на Митниці зробили важливу ремарку, повідомляючи, що говорити про "призначення" чи "відновлення" Бурдейного некоректно.

"Михайло Бурдейний є державним службовцем з 2000 року по цей час. На Волинській митниці, зокрема, працює з 2015 року і не переривав служби, постійно перебуваючи у штаті. А тому говорити про його поновлення/призначення некоректно. Закон чітко захищає права державних службовців, обмежуючи право керівника на безпідставне звільнення. Роботодавець зобовʼязаний у випадку реорганізації державної установи запропонувати працівнику аналогічну чи подібну посаду в новоствореній організації. Тому Бурдейний був просто виведений зі штату ліквідованої на сьогодні юридичної особи "Волинська митниця Держмитслужби" і введений у штатний розпис нової структури -- Волинської митниці".

Черниш, спираючись на інформацію з відкритих джерел, підкреслила, що суд постановив, що 700 тисяч належали не йому, а бізнесмену, який у подальшому передав їх для потреб Збройних Сил України.

"Саме Державне бюро розслідувань здійснювало перерахунок цих коштів до державного бюджету на підтримку Збройних Сил України. Ця процедура тривала кілька років. Спочатку йому було висунуто підозру, але згодом ця підозра була знята. Під час судових слухань розглядалися питання щодо його провини, і в кінцевому підсумку правоохоронні органи дійшли висновку, що Бурдейний не винен у висунутих обвинуваченнях. Не було жодних законних підстав для обмеження його права на працю у Волинській митниці," - повідомили в пресслужбі.

Значна інформація: "Телеграф" отримав підтвердження від НАБУ, що всі кошти дійсно були повністю передані Збройним силам України. Крім того, у відомстві зазначили, що процес передачі фінансування відбувся в грудні 2022 року.

На Митниці вирішили не розголошувати ім'я підприємця, якому належали виявлені кошти, проте наголосили, що ця інформація доступна для громадськості, оскільки судове засідання проходило у відкритому режимі. Як повідомляють журналісти програми "Гроші", дані фінанси належать родині Хусейна Дукаєва, уродженця Вінниці. Згідно з інформацією з публічних джерел, він є депутатом Кам'янець-Подільської районної ради, представляючи Радикальну партію Олега Ляшка.

Крім того, у Митниці підкреслили, що призначення Бурдейного не було прихованим.

"Так, призначення відбулися, але в Волинській митниці працює близько 800 співробітників, тому очевидно, що це стосується середнього рівня спеціалістів. Проте ми не оголошуємо про це публічно. Я маю на увазі кадрові зміни. Ми інформуємо про нових керівників та заступників, так, це правда. Але ми не намагаємося приховувати цю інформацію," – зазначили представники митниці.

Кар'єра митника Михайла Бурдейного розпочалась із Волинської митниці, спочатку він був головним державним інспектором, потім начальником митного посту. Коли він перебував уже на другій посаді і сталося гучне затримання. Тоді у ДБР заявили, що начальник митного посту на Волинській митниці допомагав незаконно переміщати вантажі через кордон без сплати митних платежів. У його автомобілі вилучили понад 700 тисяч доларів. ЗМІ писали, що Бурдейний нібито "віз касу з поста "Ягодин", щоб поділитися у Києві".

При цьому за кілька тижнів до затримання Бурдейний проходив конкурс на голову Волинської митниці. У мережі досі збереглося відео із конкурсу.

Цікаво, що навіть після арешту в мережі з'явилася інформація про те, що Бурдейний, можливо, прагнув зайняти високу посаду в Митниці. Як зазначалося на порталі depo, він нібито бажав очолити управління боротьби з контрабандою. Журналісти тоді посилалися на Володимира Цибулька, який стверджував, що Бурдейний нібито звертався до "слуги народу" Здебського з проханням про нову посаду. Для підтвердження своїх слів він навіть публікував знімок, який, як стверджував, містив відповідне листування.

Втім, у 2023 році НАБУ закрило справу Бурдейного. У ході розслідування з'ясували, що ні автомобіль Audi Q7, ні гроші з багажника Михайлу Бурдейному не належать, це власність сторонніх осіб. Мільйонер, гроші якого перевозив Бурдейний, у суді пояснив, що він отримав таку суму від брата, який напередодні продав готельний комплекс і мав на меті купівлю комерційної нерухомості. Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в суді зазначив, що сенсу продовжувати арешт на ці кошти немає, адже вони вже не є речовим доказом, а кримінальним провадженням - закрито.

Тепер Бурдейний займає посаду начальника зміни (ВМО-6), що є підвищенням у його кар'єрі в порівнянні з попередньою роллю.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про місцезнаходження осіб, залучених до розслідувань щодо високого рівня корупції.

Related posts