Ексрегіонал Продивус "забирає" землю у Києва на суму 200 млн грн: активізувались незаконні роботи.


У Києві на комунальній території, яку намагалася захопити структура колишнього "регіонала" з Вінницької області Володимира Продивуса, активізувалися незаконні роботи з перевезення піску. Це може загрожувати втратою міською владою права власності на земельну ділянку в Голосіївському районі – 17 гектарів на вулиці Промислова, вартість яких оцінюється в 200 млн грн.

Згідно з інформацією, отриманою в результаті журналістського розслідування, компанія Продивус тривалий час боролася в судових інстанціях за право володіння ділянкою площею 17 гектарів, проте в кінцевому підсумку зазнала поразки. Господарський суд Києва зобов'язав повернути цю територію до комунальної власності, і рішення було підтверджене як апеляційною, так і Верховною судами. Проте, здається, що це не зупинило нелегальних видобувачів піску.

"Земельна ділянка була передана в оренду компанії ТОВ "Віпек". Як стало відомо з надійних джерел СтопКору, бенефіціар цієї компанії зараз прагне захопити активи українського бізнесмена Наумця, а отримання групою Продивуса землі на вулиці Промисловій може бути частиною цього плану", - йдеться у матеріалі.

Водночас підкреслюється, що ситуацію на території за адресою вул. Промислова, 4 повинні розслідувати відповідні правоохоронні органи.

Чим відомий Продивус

Сам Продивус, як зазначається, здобув популярність завдяки своїй ролі голови ВАТ "Мостобуд" — провідної компанії в Україні, що займається проектуванням та ремонтом мостових споруд. Крім того, він обіймав такі посади:

Колись на весіллі пасинка Віктора Медведчука, колишній боксер-регіонал, ймовірно, презентував молодятам портрети, виконані з "сонячного каменю", як зазначено у статті.

Крім того, Продивус, як зазначається, офіційно пов'язаний з універмагами та ринками у Вінниці. Також він має зв'язки з компанією, що виробляє мінеральну воду під брендом "Регіна".

Згідно з інформацією, що надали медіа, родина Продивуса, ймовірно, досі має бізнес у тимчасово окупованому Криму. Відомо, що існує п'ять кримських компаній, засновником або співзасновником яких є Володимир Продивус. Згідно з даними російських реєстрів, ТОВ "Парк-отель", розташований у Сімферополі, має двох історичних засновників: Володимира Степановича Продивуса та Світлану Володимирівну Продивус. Цей готель функціонував у Криму до жовтня 2021 року, що становить не менше семи років з моменту анексії. Варто зазначити, що в реєстрах зазначено, що продивуси мають індивідуальні податкові номери, зареєстровані відповідно до законодавства країни-агресора, - повідомили автори статті.

Одночасно підкреслюється, що Продивус є не тільки підприємцем, але й активним спортивним керівником. На 2023 рік він обіймав посаду віце-президента Міжнародної асоціації боксу (IBA), що знаходилася під керівництвом вірного прихильника Путіна Умара Кремльова.

Більше того, у статті зазначено, що навесні 2022 року, під час активної фази масштабного вторгнення, Продивус відкрито спілкувався з представниками Кремля. Водночас він:

У травні 2024 року Володимир Продивус здобув перемогу в судовому процесі і знову очолив Федерацію боксу України. Як повідомляють засоби масової інформації, важливу роль у цьому відіграла підтримка IBA, яку очолює Кремльов, зазначили аналітики.

Потенційний кримінальний слід

Водночас, розповідають вони, у 2002 році прізвище Продивуса засвітилося на "плівках Мельниченка". Тодішній глава МВС Кравченко навіть публічно назвав Володимира "злодієм у законі".

Окрім того, за інформацією, наданою джерелами агентства УНН, колишній депутат Верховної Ради Володимир Продивус має зв'язки з декількома бізнес-структурами в Броварах і Вінницькій області. Існує також ймовірність його причетності до резонансної стрілянини, що сталася у Броварах у 2020 році.

У тому ж році в Києві, на Видубичах, стався вражаючий інцидент - на території за адресою Промислова, 4. Під час зйомки сюжету програми СтопКор, присвяченого незаконному видобутку піску "мостобудівниками", на журналістів напала охорона об'єкта, розбивши їх автомобіль, йдеться у матеріалі.

Невдовзі підозри у нападі на журналістів поблизу незаконної ділянки "Мостобуду" були висунуті семи особам, яким інкримінували статтю 187 Кримінального кодексу України (розбій). Зловмисникам загрожувало до 10 років позбавлення волі, проте Голосіївський районний суд Києва призначив їм досить м'яке покарання у вигляді нічного домашнього арешту.

При цьому, зазначається, як стало відомо під час моніторингу нелегальних точок видобутку у Києві, ПАТ "Мостобуд", попри арешт техніки, майна та рішення Київради, не припинив свій незаконний бізнес.

Продивус має відношення до зведення Подільсько-Воскресенського мосту вартістю 20 мільярдів гривень.

Аналітики вказують на ще один проект, пов'язаний з компанією "Мостобуд" Продивуса, - це Подільсько-Воскресенський міст, який вже будується протягом 30 років і потребує 20 мільярдів гривень фінансування. Вони підкреслюють, що реалізація цього довгобуду супроводжується великою кількістю кримінальних розслідувань.

НАБУ розпочало розслідування ще в червні 2017 року. У березні 2021 року кримінальне провадження ініціювало Подільське управління Національної поліції. З ухвали суду стало відомо, що в рамках цього слідства чотирьом особам було висунуто підозру. У вересні 2021 року Державна фіскальна служба оголосила про підозру "службовій особі підприємства, залученого до будівництва Подільського мостового переходу". За останніми даними від Київської міської прокуратури, обсяги збитків, завданих державі в процесі будівництва Подільського мосту, перевищують 150 мільйонів гривень.

Як зазначав OBOZ.UA, у 2023 році відомі українські тренери стали учасниками пропагандистського турніру, що проходив в окупованому росіянами Маріуполі. Один з них має тісні дружні стосунки з Продивусом.

Related posts