Ексгенпрокурор розповів, яким чином особи з інвалідністю захопили прокуратуру Хмельниччини - Завтра.UA
Руслан Рябошапка зазначив, що процес реформування прокуратури призупинився в березні 2020 року.
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, який обіймав цю посаду в 2019-2020 роках, висловив свою думку щодо недавнього скандалу, пов'язаного з масовим отриманням групи інвалідності понад п'ятдесятьма прокурорами з Хмельниччини. Він підкреслив, що необхідно ініціювати кримінальне провадження, а не займатися формальними перевірками у вигляді службового розслідування. Цю інформацію розкрито в матеріалі "Главкома" під назвою "Понад п'ятдесят прокурорів-інвалідів у Хмельниччині: аномалія та її наслідки".
"Моральне уродство і нечувана деградація теперішньої прокуратури. Очевидно більшість із засвічених журналістом Бутусовим прокурорів Хмельниччини розуміли, що не є інвалідами і фактично вкрали гроші у держави. Кошти, які насправді мали отримати люди з обмеженою можливістю, кількість яких, як говорила Перша леді Олена Зеленська, за час великої війни зросла на 300 тисяч осіб", - заявив Рябошапка.
На його думку, ситуація з інвалідністю прокурорів у Хмельницькій області є наслідком незавершеної реформи, ініційованої командою президента Володимира Зеленського у 2019 році. Тоді з центрального апарату Офісу генпрокурора було звільнено 55% працівників, які не змогли пройти тестування. Проте процес оновлення прокуратури зупинився в березні 2020 року, коли Рябошапка був відсторонений від посади.
"Реформа прокуратури не обмежувалася лише звільненням недоброчесних співробітників. Це був лише початковий етап. Наступним важливим кроком мало стати залучення нових, несистемних фахівців до прокуратури з можливістю поступового підвищення кар'єрного рівня", - зазначив колишній генеральний прокурор. Він також підкреслив, що залишається важливий аспект: досі не функціонує самоврядний орган - Вища рада прокурорів, яка має протистояти нинішній контрольованій генпрокурором Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів.
Нагадаємо, що приблизно понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність, ймовірно, через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК. Про це повідомляв журналіст Юрій Бутусов після проведення розслідування.
Згодом генеральний прокурор України підписав наказ про проведення службового розслідування у зв'язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Пізніше свою точку зору відкрито висловив прокурор Хмельницької області Олексій Олійник. Він підтвердив, що з 2017 року має групу інвалідності. Проте проблеми зі здоров'ям у нього розпочалися ще в 2005 році, коли він зазнав травми під час роботи з матеріалами кримінального провадження. Олійник запевнив, що його стан не впливає на виконання професійних обов'язків.
Згідно з інформацією, наданою "Главкомом", Тетяну Крупу, яка очолює Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи (МСЕК), та її сина Олександра Крупу, що є начальником обласного Пенсійного фонду, було викрито у справі про незаконне збагачення. Під час проведення обшуків у їхньому помешканні виявлено близько $6 млн готівкою.
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяні Крупі. Її відправили під варту на 60 діб (до 3 грудня) із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн.