Облігації України в доларах зросли в ціні після того, як Трамп здобув перемогу, повідомляє Bloomberg.
ВВП-варранти країни, різновид боргових цінних паперів з виплатами, прив'язаними до економічного зростання, торгувалися за ціною вище 73,6 цента за долар, що є найвищим показником з моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, коли цінні папери впали менш ніж до 15 центів.
Управляючі активами нещодавно придбали доларові облігації України, враховуючи зростаючу ймовірність президентства Трампа. Сьогодні ці облігації виявилися серед лідерів за темпами зростання на ринках, що розвиваються.
"Облігації вказують на ймовірність того, що війна може завершитися раніше, а не зосереджуються на деталях майбутньої угоди", - зазначив Тис Лоу, портфельний менеджер у Ninety One UK Ltd.
Підвищення вартості українських облігацій вирізнялося на фоні ринків, що розвиваються, де валюти та акції в значній мірі зазнавали розпродажу через ймовірність введення Трампом торгових мит. Найбільше постраждали валюти Східної Європи, зокрема форинт, який досяг найнижчого рівня з кінця 2022 року.
За даними Bloomberg, існують суттєві труднощі, які заважають Росії сісти за стіл переговорів з Україною. Російські збройні сили продовжують свій наступ у цій виснажливій війні, а можливість знайти спільну мову для мирних переговорів виглядає малоймовірною. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв продовжувати боротьбу, проте українська армія в значній мірі покладається на підтримку Сполучених Штатів.
Зеленський заявив, що підхід Трампа до глобальних відносин "світ через силу" може допомогти покласти край конфлікту, додавши, що Україна розраховує на "тривалу потужну двопартійну підтримку" з боку США.
У вересні, під час дебатів перед виборами, Трамп висловив своє бажання досягти миру, заявивши про необхідність зустрічі лідерів двох країн для укладення угоди. Це сталося в контексті його обговорення з віце-президентом Камалою Гарріс.
"Я хочу, щоб війна припинилася", - сказав Трамп після того, як його двічі запитали, чи він хоче, щоб Україна перемогла. "Це війна, яка вмирає від бажання бути врегульованою. Я врегулюю її ще до того, як стану президентом".
Досі обидві сторони наполягали на завершенні конфлікту згідно зі своїми умовами: президент України категорично відкинув можливість територіальних поступок Росії, тоді як президент Росії Володимир Путін не готовий відмовитися від своїх намірів захопити чотири українські регіони, які Москва визнала своїми у 2022 році. У липні Путін підкреслив, що Росія серйозно сприймає заяви Трампа про те, що у нього є пропозиції для якнайшвидшого врегулювання війни.
Однак, за даними української інвестиційної компанії Dragon Capital, залишається незрозумілим, які безпосередні важелі впливу на Росію будуть у Трампа, щоб змусити її припинити наступ саме тоді, коли вона почала досягати великих успіхів. "Тому досягнення справжнього припинення вогню може виявитися тривалішим процесом, ніж очікувалося", - йдеться у повідомленні.