Червоний Хрест розпочинає роботу мобільних медичних команд: які послуги вони надають?


Щоб зміцнити первинну ланку охорони здоров'я в віддалених районах, Червоний Хрест реалізував унікальний проєкт - мобільні медичні бригади. Команди медиків щоденно виїжджають до об'єднаних територіальних громад та житлових оселів для внутрішньо переміщених осіб. Усі бажаючі мають можливість отримати консультацію щодо свого здоров'я. Дізнайтеся більше про те, як це організовано на Прикарпатті, далі в нашому матеріалі.

Жителі Гринівки поспішають до ФАПу. Там сьогодні працює мобільна бригада Червоного Хреста. У це гірське село медики навідуються двічі на тиждень. Приймають всіх охочих.

Марія Василівна має проблеми із тиском та серцем. Здоров'я у жінки похитнулося після загибелі сина на фронті.

Марія Гринів, мешканка села Гринівка:

У мене підвищений тиск, я почуваюся дуже напружено. Два роки тому я втратила сина, і ця трагедія досі важко дається мені. Я не можу змиритися з цим горем. Постійно перебуваю в русі, намагаючись знайти порятунок.

Ще пів року тому, щоб перевірити рівень цукру в крові або зробити ін'єкцію, пенсіонерці доводилося їхати до самого центру громади. Викликати швидку допомогу також було непросто. Мобільний зв'язок у селі з'явився лише кілька місяців назад.

Марія Гринів, мешканка села Гринівка:

В Старих Богородчанах потрібно було ще пошукати, як добратися. Я ніколи не могла натрапити на свою родичку Наталію Степанівну. То вона в відпустці, то вирушила в подорож. Вона, здавалося, ховалася від людей: один щось пробурчить, інший – теж. І так я лише й робила, що пила. Врешті-решт, ми всі намагалися знайти спосіб уникнути цього.

Раніше лікарка, що обслуговувала сім'ї, відвідувала це місце щотижня. Однак, через низьку оплату праці вона вирішила піти з роботи.

Марія, мешканка села Гринівка:

Попробуйте, в мене тиск був такий, двісті. От їдь до Богородчан, а там вколять і звідти їдь чим хочеш. І сиди пів дня в Богородчанах, бо не маєш чим приїхати, а йти пішки я не годна після уколів.

Медична команда Червоного Хреста розпочала свої візити до Гринівки півроку тому. Волонтери надають допомогу, зокрема, забезпечуючи медикаментами першої необхідності.

- А це передасте ще тій жінці, вона пішла і ми не встигли. Їй дасте і будете самі приймати. Там сто таблеток. - А дайте мені ще щось таке від нервів, заспокійливе.

Це всеукраїнський проєкт Товариства Червоного Хреста. На Прикарпатті його запустили в листопаді 22-го. Починали з двох екіпажів, нині їх в області вже шість.

Марія Біллєр-Катрич, віце-президент Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:

Ми усвідомлюємо, що обсяг роботи для сімейних лікарів та працівників первинної медичної ланки є надзвичайно високим. Саме з метою підтримки первинної медичної допомоги був ініційований цей проєкт, щоб забезпечити доступність медичних послуг для тих бенефіціарів, які проживають у важкодоступних населених пунктах.

Кожна мобільна бригада складається з лікаря загальної практики, двох медсестер та водія. Основна увага зосереджена на віддалених селах та населених пунктах, де проживають переселенці.

Василина Костюк, медичний працівник мобільної бригади Івано-Франківської філії Товариства Червоного Хреста:

Людей інформують про прибуття медичної команди, яка надаватиме певні послуги, і вони починають збиратися. Ми забезпечуємо їх обслуговуванням. Число звернень велике, особливо з шелтерів. Ситуація там, м'яко кажучи, непроста, адже в ФАПах хоча б іноді є фельдшер, тоді як внутрішньо переміщені особи часто залишаються без належної медичної підтримки.

Медичні послуги, що їх надають, аналогічні тим, які пропонують сімейні лікарі.

Василина Костюк, медичний працівник мобільної бригади Івано-Франківської філії Товариства Червоного Хреста:

Вимірюється артеріальний тиск, цукор крові, сатурація. Маємо також кардіограф, можемо зробити кардіограму. Ми все фіксуємо в "Медиксі" - в електронній системі. Тобто це все вноситься в систему. Так працюємо як лікарі первинки.

У разі необхідності медичні команди виїжджають на дом. Наприклад, до цього літнього подружжя, яке часто зіштовхується з проблемами зі здоров’ям.

Марія Петрівна, мешканка села Гринівка:

Я зовсім не можу кудись йти, нічого не бачу. Найгірше, що втрачаю зір. Цукор у мене вже давно підвищений. Дідусь захворів, і я теж почуваюся погано, не знаю, що робити. Але добре, що вони завітали. Коли я дізналася, що вони приїхали, то відчула справжню радість.

Медичні команди вже здійснили більше сорока тисяч візитів до пацієнтів. А з початком збору врожаю на городах почали надходити численні скарги на підвищений артеріальний тиск.

Василина Костюк, медичний працівник мобільної бригади Івано-Франківської філії Товариства Червоного Хреста:

Сьогодні спостерігається сплеск гіпертонії. Село, городи. Людина, яка з ранку о восьмій годині працює на городі, наприкінці дня о восьмій вже розправляється. А на наступний ранок у неї тиск 200, і вона приходить, не розуміючи, що з нею відбувається.

У Червоному Хресті мають намір розширити спектр послуг, які надають мобільні бригади, і залучити до співпраці нових фахівців, таких як кардіологи, невропатологи, офтальмологи та гінекологи.

Related posts