Бізнес звернувся до Європолу, країн G7 та Міжнародного валютного фонду з закликом посилити боротьбу з нелегальними виробниками сигарет в Україні, повідомляє AmCham.


Бізнес висловлює занепокоєння щодо відновлення нелегального обігу сигарет на ринку та звертається до Європолу, G7 та Міжнародного валютного фонду з проханням підтримати українську владу у посиленні та продовженні боротьби з "тіньовим" бізнесом.

Ця тема була обговорена на заході Американської торговельної палати в Україні (AmCham), який був присвячений протидії нелегальним ринкам. Участь у ньому взяли дипломатичні представники, українські народні депутати, посадовці з державних органів, включаючи правоохоронців, а також бізнесмени.

Учасники зустрічі зауважили, що тіньові виробники сигарет відновили свою роботу та заповнюють ринок України нелегальною продукцією.

Ситуація в Україні вимагає більш ефективних заходів та дій, і вже привернула увагу Європейського поліцейського управління. Міжнародні організації закликають країни G7 та Міжнародний валютний фонд активізувати всі можливі політичні інструменти для продовження боротьби з контрабандою сигарет в Україні, як зазначає Американська торгова палата.

Зокрема, народний депутат Олексій Устенко під час зустрічі звернув увагу на поширення підробок міжнародних брендів сигарет, які продаються у кіосках.

"Незаконні виробники знову активно відновили свою діяльність і реалізують продукцію по всій території України. Наприклад, ми спостерігаємо продажі Marlboro в кіосках Харківської та Полтавської областей," - повідомив народний депутат.

Своєю чергою ексочільник напрямку боротьби з акцизним шахрайством у Європолі Говард П'ю під час круглого столу закликав продовжувати боротьбу з найбільшими нелегальними виробниками сигарет в Україні.

"Нелегальні сигарети - загроза національній безпеці. Політична воля для боротьби з незаконним виробництвом і торгівлею тютюном є абсолютно необхідною. Величезні суми недоотриманих надходжень могли б бути використані для надання важливих громадських послуг. Суспільний попит можна зменшити лише тоді, коли люди усвідомлять, що споживання нелегальної продукції безпосередньо фінансує організовані злочинні угрупування", - заявив Говард П'ю.

У зв'язку з цим Американсько-Українська Ділова Рада звернулася до країн G7 та Міжнародного валютного фонду з проханням активізувати спільні зусилля з українським урядом у боротьбі проти нелегальної торгівлі тютюном.

"Ми закликаємо членів G7 та МВФ мобілізувати всі політичні інструменти та разом з Україною докласти всіх зусиль для боротьби з найсерйознішими формами організованої злочинності, незаконною торгівлею та корупцією на нелегальному ринку сигарет", - зазначається у листі.

Згідно з інформацією, наданою дослідженням компанії "Кантар Україна", у липні 2024 року рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні зменшився до 14,6%, що є зниженням з 18% у квітні цього року. Проте втрати бюджету через недоотримані податкові надходження від продажу незаконних сигарет залишаються суттєвими – у 2024 році вони оцінюються приблизно у 23 мільярди гривень.

Related posts