Байден звернувся до Конгресу з проханням продовжити термін фінансової підтримки для України: яка сума може бути втрачена?


Американський президент Джо Байден виступив перед Конгресом США, закликаючи продовжити термін дії президентських повноважень для надання допомоги Україні в обсязі 5,8 мільярда доларів.

Про це повідомляє The Hill. Журналісти посилаються на лист речника Пентагону Пета Райдера. Також там зазначається, що термін використання цих коштів для Києва спливає 30 вересня, наприкінці фінансового року.

"Згідно з президентськими повноваженнями, для надання військової підтримки Україні залишилося 5,9 мільярда доларів. Всі ці ресурси, за винятком 100 мільйонів доларів, будуть використані до кінця фінансового року", -- підкреслив Райдер.

Зокрема, Вашингтон планує найближчим часом продовжити надання допомоги та співпрацює з Конгресом США, щоб забезпечити продовження президентських повноважень після 30 вересня.

Адміністрація Джо Байдена також скористалася своїми повноваженнями для оперативного постачання озброєння в Україну безпосередньо з резервів Міністерства оборони. Фінансування, яке надходить від Конгресу, базується на оцінках військової техніки, переданої Україні, а також на потребах для відновлення запасів США.

"Ця процедура надає можливість Пентагону вивозити застаріле військове обладнання та поповнювати запаси новими засобами," - зазначається у повідомленні журналістів.

Нещодавно з’явилася інформація про те, що у разі, якщо Конгрес не погодить розширення повноважень Пентагону щодо відправки зброї зі своїх запасів до Києва, під загрозою опиниться майже 6 мільярдів доларів військової допомоги для України.

На початку цього місяця держсекретар Ентоні Блінкен оголосив про виділення Україні військової допомоги в обсязі 250 мільйонів доларів, використовуючи відповідні повноваження. Ця допомога включає в себе ракети для протиповітряної оборони, боєприпаси для ракетних систем та артилерії, протитанкове озброєння, бойові машини піхоти Bradley та іншу бронетехніку, а також ряд інших елементів.

Глава Пентагону Ллойд Остін під час підсумків нещодавньої зустрічі "Рамштайн" повідомив, що російські війська перемістили свою авіацію, яка використовується для бомбардувань України, за межі досяжності ракет ATACMS. У зв'язку з цим, замість того, щоб надати Україні можливість завдавати ударів по території агресора, США вважають за краще "зосередитися на підвищенні ефективності українських сил".

Related posts