Археологи виявили дивовижний скелет: яка ж його загадка?


На кремаційному римському цвинтарі у бельгійському місті Поммьорель, що на кордоні з Францією, археологи виявили надзвичайно цікавий скелет.

На початку досліджень вчені висловили гіпотезу, що це поховання може належати до римських часів (II-III століття н.е.), оскільки поруч із черепом було виявлено кістяний штифт у римському стилі, а також завдяки особливостям самого поховання. Про це повідомляє Live Science.

Проте, результати радіовуглецевого датування кісток, здійснені в 2019 році, виявили, що вони походять з неолітичного періоду (приблизно 7000-3000 років до нашої ери), що на 2500 років перевищує попередні очікування.

Дослідження показало, що залишки скелета складаються з кісток не менше п'яти осіб, які жили з різницею в тисячоліття. За допомогою радіовуглецевого датування та секвенування давньої ДНК, вчені встановили, що череп належав жінці з римських часів, тоді як інші кістки датуються трьома різними неолітичними періодами. Таким чином, "індивід" виявився штучно сформованим "комплексом" людських останків різного віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємничий залізний ніж у жіночій могилі: археологи розкрили нові подробиці стародавнього кладовища

Цей феномен породив безліч запитань. Одне з імовірних пояснень полягає в тому, що римляни могли ненавмисно виявити неолітичне поховання під час своїх ритуалів на кладовищі, зібравши разом кістки і череп, щоб завершити "постать" людини перед закриттям могили. Інша теорія припускає, що римляни свідомо створили такий "композитний" скелет, намагаючись відтворити цілісну людину, використовуючи розкидані неолітичні кістки поряд із більш сучасними останками.

Науковці визнали, що, незалежно від обставин, "формування" цієї "особистості" відбулося свідомо. Це відкриття вказує на наявність складних похоронних ритуалів та потенційне злиття вірувань різних епох, що залишається нерозгаданим.

Related posts