Акулячий сквален від Perla Helsa: природний антиоксидант для підтримки здоров'я шкіри. Здоров'я - Новини Рівного та регіону -- Рівне Вечірнє.
Вітаміни, мінерали та омега-кислоти — це звичні та популярні добавки, які використовують для підтримки здоров’я і краси. Проте в світі біологічно активних добавок існує безліч менш відомих і не такими розповсюдженими засобів. Наприклад, не всі знають, навіщо потрібен акулячий сквален від Perla Helsa, що це за речовина, з яких джерел її отримують і яку важливу роль вона виконує в організмі людини.
Антигіпоксичний засіб для акул, що мешкають на великих глибинах.
Назва "сквален" походить від латинського терміна, що перекладається як "акула". Цей поліненасичений вуглеводень, який має здатність вивільняти молекулярний кисень, вперше був виділений з печінки глибоководних акул. Сквален є нестабільною хімічною сполукою, що містить 12 подвійних зв'язків, і для перетворення у більш стабільну форму – сквалан – йому потрібно приєднати 12 атомів водню. Найзручнішим джерелом водню служать молекули води. Існувала теорія, що сквален може взаємодіяти з водою, зв'язуючи водень, внаслідок чого вивільняється кисень, який може бути використаний клітинами живих організмів.
Це спрощене пояснення механізму, за допомогою якого тканини насичуються киснем завдяки сквалену, насправді є лише верхівкою айсберга. Сквален бере участь у складних процесах анаеробного дихання, які є набагато більш багатогранними. Проте саме ця речовина дозволяє глибоководним акулам, які потребують кисню для дихання, успішно адаптуватися до умов гіпоксії, тобто гострого браку кисню в навколишньому середовищі. Через свою здатність запобігати кисневому голодуванню, сквален часто називають антигіпоксантом.
Сквален у тілі людини
Жир, яким просочена акуляча печінка, наполовину складається зі сквалену, і саме жир акули є основним джерелом цього цінного інгредієнту біологічно активних добавок, медикаментозних препаратів, косметичних засобів. Люди не мають такої гострої потреби у антигіпоксанті, як мешканці морських глибин, адже вони отримують кисень з повітря. Але для людей сквален не менш важливий, він виробляється в людському організмі (синтезується в печінці) та входить до переліку біологічно активних речовин, без яких неможлива нормальна життєдіяльність. Зокрема:
утворення сквалену є проміжною ланкою процесу біосинтезу холестерину. Холестерин, в свою чергу, необхідний для синтезу низки гормонів-стероїдів, регулює проникність клітин, утворює навколо еритроцитів крові захисну оболонку, що перешкоджає їх руйнуванню під впливом деяких отруйних речовин; також сквален бере участь у обміні речовин; з організму ця речовина виводиться переважно сальними залозами. У їх секреті міститься 12-14% сквалену, саме він захищає шкіру від пошкодження та прискореного старіння внаслідок окисного стресу, викликаного УФ-опроміненням та іншими агресивними зовнішніми факторами.
Зі зростанням віку рівень ендогенного сквалену знижується, що є однією з причин зменшення захисних функцій шкіри та її вікових змін.
Як уникнути нестачі сквалену
Сквален може надходити до організму з їжею, оскільки він присутній у рослинних оліях, таких як оливкова, амарантова та олія зародків пшениці. Однак для повного задоволення потреб організму в цій цінній речовині найефективнішими є біологічно активні добавки. Екзогенний сквален має високу біодоступність і виконує ті ж функції, що й ендогенний, який виробляється самостійно організмом, а також здатен забезпечити ще більше переваг.
Сквален, що міститься у їжі, харчових добавках чи косметиці, окрім забезпечення антиоксидантного захисту виконує транспортну функцію, забезпечує доставку низки поживних речовин вглиб організму. Цю властивість сквалену високо оцінили фармацевти. В останні роки його використовують у якості жирової основи різних лікарських засобів для підвищення біодоступності основних активних інгредієнтів і зниження ризику побічних ефектів. Він підсилює імунну відповідь на вакцинацію, модифікує вплив протипухлинних препаратів
Оптимальним способом живлення шкіри є збагачення її зсередини через вживання дієтичних добавок, що містять сквален, а також зовнішнє використання косметичних продуктів, які включають сквалан. Щоб забезпечити антиоксидантний захист для внутрішніх органів, рекомендується вживати добавки, що містять сквален. Цей компонент:
активізує обмін речовин та енергетичний обмін, підвищує загальний життєвий тонус; допомагає доставляти корисні, поживні речовини туди, де в них є потреба, та виводити з організму токсини; пришвидшує процеси ранозагоєння та відновлення пошкодженої шкіри.
Науковці також вивчають можливості сквалену в боротьбі з пухлинами. Існує ймовірність, що цей компонент не лише виступає в ролі сильного антиоксиданту, але й здатний захищати від онкологічних захворювань. Наприклад, акули, які виробляють значно більше сквалену в своїй печінці, практично не страждають від ракових хвороб. Крім того, низький рівень онкології в країнах Середземномор'я може бути пов'язаний із високим споживанням оливок і оливкової олії, які є важливими джерелами цього з'єднання.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я