Життя в урбаністичних і сільських умовах: порівняння тривалості життя - Health 24


Протягом останніх двох десятиліть спостерігається зростання різниці в тривалості життя та здоров'я між чоловіками, які проживають у сільській місцевості, та тими, хто живе в містах, особливо серед тих, хто підходить до пенсійного віку. За даними свіжого дослідження, чоловіки з сіл, як правило, мають коротшу тривалість життя і менше років, проведених у доброму здоров'ї в період старості.

Фактори, що сприяють зростанню розриву у здоров'ї між сільськими та міськими населеннями, включають підвищені рівні куріння, ожиріння та серцево-судинних захворювань серед мешканців сіл, згідно з інформацією, опублікованою у Journal of Rural Health.

Також на тему В Україні змінили правила оформлення інвалідності: як тепер буде

Дослідження яке провів Центр політики та економіки охорони здоров'я при Університеті Південної Каліфорнії імені Шеффера, показує, що до 60 років у сільських чоловіків існує обмежений потенціал для зміни цієї нерівності.

Чи є у вас інформація, що 82% українців стикаються з дефіцитом вітаміну D? Цей показник може ще більше зроснути восени. Вітагама D₃ здатна забезпечити дорослій людині необхідну добову норму цього вітаміну, а також сприятливо вплинути на імунітет, підтримуючи здоров'я кісток і м'язів.

Перед тим як почати вживати дієтичну добавку, рекомендується звернутися за порадою до лікаря.

Дослідження також акцентує на зростаючій потребі в медичних послугах у сільських районах, де, серед іншого, спостерігається дефіцит медичних працівників. Ця проблема стає дедалі помітнішою через міграцію молоді до міських центрів.

Мешканці сільських районів стикаються з підвищеним ризиком розвитку хронічних захворювань, що негативно впливає на якість їхнього старіння. У зв'язку зі старінням населення та зменшенням кількості медичних працівників, ці громади можуть виявитися в ще складнішій ситуації щодо забезпечення належного догляду за пацієнтами в майбутньому.

- підкреслив дослідник Джек Чапел.

Дослідники виявили, що сільські чоловіки у віці 60 років тепер живуть на два роки менше, ніж їхні міські ровесники, а різниця збільшилась майже втричі за останні два десятиліття.

Також виявили, що розрив у тривалості здорового життя між міськими та сільськими чоловіками збільшився більш ніж удвічі протягом того ж часу. Розрив для жінок між містом і селом у здоров'ї та тривалості життя виявився меншим і збільшується повільніше.

Наступні дослідження виявили, що, незважаючи на значущість освіти для стану здоров'я, вона не є єдиним чинником, що впливає на існуючу різницю між мешканцями міст і сіл. Зменшення рівня куріння, активна боротьба з ожирінням та вдосконалення лікування серцево-судинних захворювань можуть суттєво поліпшити здоров'я літніх людей, які проживають у сільських районах.

Related posts