Зеленський вперше відвідав Ісландію і озвучив цілі свого візиту.


"Я вперше відвідую Ісландію з метою робочої поїздки. Маю намір взяти участь у четвертому саміті Україна - Північна Європа, а також провести двосторонні дискусії з прем'єр-міністром Ісландії, Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції", - зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що має намір провести зустріч з президентом та членами парламенту Ісландії. У рамках цієї бесіди вони планують обговорити підтримку ініціативи щодо перемоги України, а також визначити сфери, де співпраця між країнами може принести найкращі результати.

Зокрема, йдеться про фінансування українського оборонного виробництва, включаючи зброю та далекобійні системи, підготовку до зимового сезону, забезпечення морської безпеки, обмеження діяльності російського тіньового флоту, підтримку обороноздатності та підготовку та оснащення українських військових.

"Країни Північної Європи є нашими важливими та рішучими партнерами, а платформа Україна - Північна Європа є одним з найпродуктивніших багатосторонніх форматів співпраці. Ми продовжуємо спільну роботу, аби втілити в життя весь потенціал цієї ініціативи", - зазначив Зеленський.

Дипломатичні відносини між Україною та Ісландією встановлені 1992 року, після здобуття Україною незалежності. Ісландія визнала незалежність України 15 січня 1991 року і стала однією з перших країн, які це зробили.

Взаємини між державами мають добрий характер, хоча через відстань та розміри Ісландії обсяги співпраці залишаються відносно обмеженими. Основні напрямки співробітництва включають економічну сферу, освіту, енергетичні питання та культурні обміни. Ісландія активно підтримує Україну на міжнародних платформах, відстоюючи її територіальну цілісність і суверенітет, особливо після початку російської агресії в 2014 році.

Ісландія активно підтримує санкції, введені Європейським Союзом проти Росії, а також надає гуманітарну допомогу Україні. Взаємини між країнами зміцнилися на фоні підтримки, яку Ісландія надала Україні під час масштабного вторгнення РФ у 2022 році. Незважаючи на те, що Ісландія не є членом ЄС, вона координує свої дії з позицією Євросоюзу і НАТО, постійно підтримуючи Україну в міжнародних організаціях, таких як ООН і Рада Європи.

Related posts