У 2024 році країни Заходу інвестували 2 мільярди доларів у продукцію, виготовлену на основі російської нафти.
Західні країни витратили з початку 2024 року 2 млрд доларів на закупівлю турецьких нафтопродуктів, що були виготовлені із російської сировини. Про це 16 вересня написало Politico.
У матеріалі зазначається, що західні держави все активніше імпортують турецьку нафту, виготовлену з російських сировин. Наприклад, нафтопереробний завод Star Aegean майже повністю, на 98%, залежить від російської нафти. Водночас приблизно 73% його постачань здійснюється компанією "Лукойл", щодо якої США запровадили санкції. Незважаючи на це, майже 90% барелів, що виробляються на цьому заводі, постачаються західним союзникам, які підтримують Україну.
"Той факт, що нафта спочатку переробляється в третіх країнах, дає змогу обходити санкції, оскільки купувати нафтопродукти, вироблені з російської нафти в іншій країні, не заборонено. Ця лазівка добре відома і Україна неодноразово закликала її закрити", - зазначають у матеріалі.
Нафтопродукти турецькі НПЗ продають на 10% дешевше ніж інші країни, зокрема Саудівська Аравія.
Європейські країни мають намір завершити імпорт російського газу до 2027 року.
Нагадаємо, що в травні 2024 року імпорт газу з Російської Федерації до Європи вперше за майже два роки перевищив постачання з США, незважаючи на зусилля європейських країн зменшити свою залежність від російських енергоресурсів на фоні війни, що розпочалася.
Також повідомляється, що "Газпром" зазнаватиме збитків у розмірі 6,5 мільярда доларів щорічно після зупинки транзиту газу через територію України. На даний момент Словаччина та Австрія отримують блакитне паливо через український газопровід.
13 вересня повідомляли, що компанія Wien Energie GmbH, яка забезпечує енергією 2 млн мешканців у столиці Австрії та її околицях, вперше за останні десятиліття відмовляється від російського палива.